Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 19 lutego 2016

Challenge Cup: Start zaczyna walkę o półfinał

Szczypiornistki Startu Elbląg rozegrają w sobotę pierwszy mecz w 1/4 finału Challenge Cup. Rywalkami podopiecznych Andrzeja Niewrzawy na tym etapie zmagań będzie turecki Izmir BSB SK.

Elbląska drużyna premierowe spotkanie w ćwierćfinale Challenge Cup rozegra na własnym parkiecie. Start do rywalizacji przystąpi po niezwykle cennym ligowym triumfie w Koszalinie (28:27), który pozwolił zawodniczkom trenera Niewrzawy powrócić na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Wygrana w Koszalinie przełamała dwumeczową serię porażek zespołu z Elbląga. Na początku lutego Start poległ na wyjeździe w Szczecinie, a w połowie miesiąca przegrał domowy bój z Metraco Zagłębiem Lubin. Wszystkie te starcia były jednak idealnym przetarciem przed trudnym dwumeczem z Izmir BSB SK.

Turecka drużyna awans do ćwierćfinału Challenge Cup zawdzięcza wygranym bataliom ze szwajcarskim DHB Rotweiss Thun oraz czeskim DHC Sokolem Poruba. O ile triumf nad zespołem z Thun przyszedł Izmirowi nad wyraz łatwo (zwycięstwa 27:17 i 27:23), to już wyeliminowanie Sokola Turczynki zawdzięczają większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe (22:28 i 23:17).

Izmir oparty jest na młodych zawodniczkach. Siłą drużyny jest solidna linia rozgrywających w osobach Sibel Karameke, Burcu Dindar i Fatmy Atalar. Wspomniane trio w czterech dotychczasowych meczach Challenge Cup rzuciło łącznie 43 bramki. Warto też wspomnieć o prawoskrzydłowej Yagmur Toprak, autorce 19 trafień.

Dla elblążanek sobotni mecz to ważny test. Jeśli ekipa trenera Niewrzawy chce awansować do półfinału rozgrywek, to na własnym terenie musi zaliczyć pewne i przekonujące zwycięstwo. O dobry wynik na parkiecie nieprzewidywalnych rywalek będzie bowiem bardzo ciężko.

1/4 finału Challenge Cup:

Start Elbląg – Izmir BSB SK / 20.02.2016, godz. 18:00

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: