Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
2
3
M
2
8
S
1
1
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 4 marca 2017

Challenge Cup: pięć bramek zaliczki Startu

Spory krok Kram Startu Elbląg w kierunku awansu do półfinału Challenge Cup. W sobotę zawodniczki Andrzeja Niewrzawy pokonały DHC Sokol Poruba 29:24 (14:12) w pierwszym meczu 1/4 finału rozgrywek. Rewanż za tydzień w Ostrawie.

Dotychczasowe spotkania Kram Startu w ramach europejskich rozgrywek nie przysporzyły zespołowi Andrzeja Niewrzawy wielu problemów. Początek sobotniej rywalizacji pokazał jednak, że Sokol to drużyna prezentująca wyższy poziom niż poprzedni przeciwnicy. Dobra postawa w obronie oraz skuteczność w ataku sprawiła, że Czeszki objęły prowadzenie, ale elblążanki nie pozwoliły im na rozwinięcie skrzydeł. Na słowa pochwały zasługiwała Sołomija Szywerska, której interwencje pozwoliły gospodyniom utrzymać nieznaczną przewagę nad szybko grającym Sokolem.

Po przerwie Polki początkowo nie zachwycały skutecznością, jednak to samo można było powiedzieć o postawie przyjezdnych. Oba zespoły grały bramka za bramkę i dopiero trzy z rzędu trafienia Magdaleny Balsam poprawiły sytuację elblążanek. Podopieczne Niewrzawy nie mogły wypuścić już takiej okazji z rąk i utrzymały przewagę, kontrolując wydarzenia na parkiecie aż do ostatniego gwizdka. Pięciobramkowa zaliczka stawia więc Polki na dobrej pozycji przed przyszłotygodniowym rewanżem w Ostrawie.

1/4 finału Challenge Cup / 04.03.2017 / godz. 17:00

KRAM START
ELBLĄG

29 (14)

vs

DHC SOKOL
PORUBA

24 (12)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: