-:-

Bez kategorii
Dodano: 12 listopada 2016

Challenge Cup: Kram Start jedną nogą w 1/8 finału

Udanie rozpoczęły rywalizację w rozgrywkach Challenge Cup szczypiornistki Kram Startu Elbląg. Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy wygrały w sobotę na wyjeździe z austriackim UHC Muellner Bau Stockerau 28:17 i są o krok od awansu do 1/8 finału zmagań. Rewanż 19 listopada w Elblągu.

Elbląski zespół udanie rozpoczął tym samym tegoroczną rywalizację w europejskich pucharach. Start był faworytem sobotniego spotkania i w Austrii miał wywalczyć przyzwoitą zaliczkę przed zaplanowanym na przyszły weekend rewanżem. Triumf różnicą 11 trafień praktycznie rozstrzyga jednak sprawę awansu.

Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy zdominowały UHC Muellner jeszcze w pierwszej połowie. Gospodynie tylko przez pierwszy kwadrans dotrzymywały polskiej drużynie kroku. Od stanu 5:5 w 15. minucie Start rozpoczął jednak swój marsz po wygraną. 12 minut później prowadził już 12:5.

Tuż po przerwie przewaga elbląskiej drużyny przekroczyła 10 trafień. Na sześć minut przed końcem spotkania Start prowadził nawet 27:14, ale w ostatnich akcjach zawodniczkom UHC Muellner udało się zmniejszyć nieco rozmiary porażki.

Dobre zawody w barwach elbląskiego zespołu rozegrała Klaudia Powaga, która w drugiej połowie zamurowała bramkę Startu. W ataku przyzwoicie radziły sobie Ewa Andrzejewska, Paulina Muchocka i Patrycja Świerżewska – wszystkie zdobyły po cztery bramki.

Rewanż zaplanowany jest na sobotę 19 listopada. Początek meczu o godz. 18:30.

III runda Challenge Cup – 1. mecz / 12.11.2016 / godz. 19:00