Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
5
G
0
3
M
5
5
S
5
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 20 listopada 2015

Challenge Cup: Egzotyczny rywal Zagłębia Lubin

W najbliższy weekend zespół Bożeny Karkut rozpocznie swoją przygodę w Challenge Cup. Pierwszym rywalem Metraco Zagłębia Lubin będzie bliżej nieznana drużyna z Izraela, Maccabi Arazim Ramat gan.

Oba, rozgrywane w ramach 3. rundy Challenge Cup, pojedynki odbędą się w najbliższy weekend w Lubinie. Związane jest to z prośbą polskiego klubu, który tym samym oszczędził sobie dalekiej podróży. Celem piątego aktualnie zespołu PGNiG Superligi jest wysokie zwycięstwo w dwumeczu i awans do najlepszej szesnastki w jak najlepszym stylu. W swoim ostatnim ligowym spotkaniu lubinianki pokonały różnicą dziesięciu bramek Olimpię-Beskid Nowy Sącz i liczą, że w sobotę padnie podobny rezultat.

Rywal nie jest jednak dobrze znany sztabowi Zagłębia. Wiadomo, że zespół składa się głównie z Izraelek, natomiast trenerem jest zawodniczka związana z dawnym Związkiem Radzieckim. Maccabi Arazim Ramat gan nie odnosiło także sukcesów na arenie europejskiej. Ostatni występ w Pucharze EHF, w sezonie 2012/13, zakończył się bardzo wysoką porażką z belgijskim Femina Vise. W dwumeczu Izraelki przegrały aż 44:82.

Wyniki Maccabi nie sprawiają jednak, że piłkarki ręczne Zagłębia przystąpią do spotkań z założeniem łatwego i spokojnego zwycięstwa. W zespole z Dolnego Śląska panuje spora mobilizacja.

– Oczywiście podchodzimy do tej rywalizacji bardzo poważnie. Przyjeżdża do nas bardzo anonimowy przeciwnik. Zespół, który wydaje się niezbyt silny, ale my do tej rywalizacji podchodzimy bardzo poważnie. Musimy od początku narzucić swój styl gry oraz wykorzystać wszystkie swoje atuty – podkreśla trener Zagłębia, Bożena Karkut.

Metraco Zagłębie Lubin – Maccabi Arazim Ramat gan / 21.11.2015, godz. 17:00

Maccabi Arazim Ramat gan – Metraco Zagłębie Lubin / 22.11.2015, godz. 12:00

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: