Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 20 lutego 2016

Challenge Cup: Cztery bramki zaliczki Startu

EKS START ELBLAG - MKS SELGROS LUBLIN

Start Elbląg wygrał pierwsze spotkanie ćwierćfinału Challenge Cup z tureckim Izmir BSB SK, 29:25. Stawia to podopieczne Andrzeja Niewrzawy w uprzywilejowanej sytuacji przed wyjazdowym rewanżem, do którego dojdzie już za tydzień.

1/4 Challenge Cup / 20.02.2015 / godz. 18:00
logo Start

EKS START
ELBLĄG

29 (12)

vs

IZMIR
BSB SK

25 (12)

izmir

Rywalizacja w Elblągu miała dać gospodyniom przewagę gwarantującą względny spokój przed rewanżem w Turcji. Początek potwierdził jednak, że Izmir będzie wymagającym rywalem. Przyjezdne wyszły na prowadzenie, co spotkało się z reakcją Andrzeja Niewrzawy. Uwagi szkoleniowca przyniosły efekt, bowiem Start powrócił na dobre tory. Pojedynek był wyrównany, a żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. Na słowa pochwały w tej części spotkania zasługiwała Joanna Waga, która w tym momencie była autorką połowy trafień Startu.

Na drugą połowę Turczynki wyszły niezwykle zmotywowane, by odskoczyć gospodyniom i zapewnić sobie spokój. Bardzo dobry okres gry zaliczyły jednak elblążanki. Polki popisały się skutecznością i dzięki zdobytym bramkom przybliżyły się do zwycięstwa. Okazja do powiększenia przewagi była doskonała, chociażby ze względu na grę w podwójnej przewadze, jednak Start nie do końca wykorzystał daną mu szansę. Od stanu 26:19 lepiej radziły sobie zawodniczki Izmiru, gwarantując sobie nieco mniejsze straty przed rewanżem. Drugie spotkanie rozegrane zostanie już za tydzień.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: