Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 maja 2020

Brazylijka, Jaqueline Anastácio, kolejnym wzmocnieniem MKS!

32-letnia Jaqueline Anastácio, która może występować na każdej pozycji w rozegraniu, dołącza do ekipy mistrzyń Polski!

Jaqueline Anastacio MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet

Brazylijka charakteryzująca się dużymi umiejętnościami technicznymi, mocnym rzutem i siłą w defensywie, podpisała kontrakt na najbliższy sezon, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

– Zawsze śledziłam mecze MKS i zawsze uważałam, że to dobry klub z dobrymi zawodniczkami, które są zdeterminowane i waleczne. Wierzę więc, że podjęłam słuszną decyzję. Zrobię, co w mojej mocy, by pomóc drużynie zrealizować cele. Jestem podekscytowana możliwością gry z koleżankami, mającymi duże umiejętności, a także możliwością pracy ze świetnym trenerem – mówi Jaqueline Anastacio.

Anastácio na swoim koncie ma ponad 80 występów w reprezentacji Brazylii, w których rzuciła blisko 150 bramek. Jest złotą medalistką mistrzostw Panamerykańskich 2019 i 2015. Wystąpiła też m.in. na mistrzostwach świata w 2009 i 2019 roku. W swojej karierze klubowej reprezentowała barwy takich zespołów, jak Siófok KC, Gjøvik HK, Dinamo Volgograd, SG BBM Bietigheim, Kastamonu BSK, czy ostatnio Rocasa Gran Canaria.

– To bardzo doświadczona zawodniczka, która potrafi grać na wszystkich pozycjach w rozegraniu, a której umiejętności indywidualne są bardzo dobre. Zawsze stanowi zagrożenie dla rywala, zarówno podczas rzutu, jak i akcji jeden na jeden. Jest agresywna w obronie i dobrze się porusza, a co za tym idzie, jest idealna do defensywy, jaką chcę zbudować – mówi o Brazylijce trener biało-zielonych, Kim Rasmussen. 

Przypomnijmy, że już wcześniej klub zakontraktował cztery nowe zawodniczki: rozgrywającą Djurdjinę Malović, kołową Andrijanę Tatar,skrzydłową Magdę Balsam i bramkarkę Paulinę Wdowiak. Kontrakty z MKS przedłużyły także Marta Gęga, Dominika Więckowska, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Królikowska, Aleksandra Olek i Dagmara Nocuń.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: