-:-

Dodano: 19 maja 2018

Brąz dla Energii AZS. Ruch w barażach

Zmagania w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2017/18 zakończone! W sobotę 19 maja rozegrane zostały ostatnie mecze 32. kolejki rozgrywek. Brązowe medale powędrowały w ręce zawodniczek Energii AZS Koszalin, które wygrały na wyjeździe w Elblągu. W barażach o utrzymanie wraz z Koroną Handball Kielce zagra natomiast Ruch Chorzów.

Decydujące o losach brązowych medali spotkanie w Elblągu było niezwykle emocjonujące. Do 52. minuty bliżej sukcesu były gospodynie, które w pierwszej połowie miały aż sześć goli przewagi (16:10), a w końcówce prowadziły jeszcze 24:22. Ostatnie akcje należały jednak do przyjezdnych – między 53. a 58. minutą Energa rzuciła cztery bramki pod rząd i ostatecznie zwyciężyła 26:25.

To drugi w historii medal mistrzostw Polski wywalczony przez klub z Koszalina. Poprzedni – również brąz – AZS zdobył w 2013 roku. Teraz, dzięki fenomenalnemu finiszowi (cztery zwycięstwa w pięciu meczach) i zadyszce Kram Startu (4 punkty na 15 w ostatniej rundzie), Energetyczne wyrównały to osiągnięcie.

W ostatniej chwili ze strefy barażowej uciekł natomiast KPR Jelenia Góra, który wygrywając z ostatnią w stawce Koroną Handball Kielce (31:29) wyprzedził Ruch i zakończył sezon na 10. miejscu. Niebieskie po porażce w Piotrkowie Trybunalskim (25:26) zagrają wraz z Koroną w barażach.