-:-

Dodano: 24 listopada 2018

Biało-czerwone ograły Brazylijki w znakomitym stylu

W drugim dniu turnieju towarzyskiego w Alicante reprezentacja Polski wygrała z Brazylią 32:26 (14:13). W niedzielę, na zakończenie imprezy, Biało-czerwone zmierzą się z Niemkami.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, a żadna z ekip nie potrafiła wywalczyć przewagi większej niż jedna bramka. Długo utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Brazylijek, a Polki walczyły aby tę minimalną stratę zniwelować.

W końcu Biało-czerwone dopięły swego, znakomicie do kontry pobiegła Kinga Grzyb i na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony doprowadziła do remisu po 11.

To wyraźnie pobudziło polski zespół, po chwili skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin wyprowadziła Polki na prowadzenie (12:11). Canarinhas próbowały odpowiedzieć, ale efektowne trafienia Sylwii Lisewskiej i Sylwii Matuszczyk przyniosły rezultat 14:12.

Zawodniczki Leszka Krowickiego miały szansę aby podwyższyć prowadzenie, ale niestety zgubiły piłkę, a bramkarka rywalek trafiła po rzucie przez całe boisko. Do przerwy było 14:13 dla naszego zespołu.

Druga połowa rozpoczęła się od niezwykle aktywnej postawy Brazylijek w defensywie, na szczęście uważna gra Biało-czerwonych pozwoliła uniknąć błędów, a po drugiej stronie parkietu kolejne ataki mistrzyń Ameryki Południowej zatrzymywała znakomicie dysponowana Weronika Gawlik.

Po dwie bramki zdobyły leworęczna Monika Kobylińska i Aneta Łabuda i Polska prowadziła 19:17. Skrzydłowa Perły Lublin znakomicie biegała do kontry i nie myliła się z ataku pozycyjnego, niebawem miała na swoim koncie już pięć trafień (mecz zakończyła z ośmioma brakami)i na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem było 23:20.

W kolejnych minutach trwał koncert polskiego zespołu, skuteczna gra w ataku i szczelna defensywa przyniosły Biało-czerwonym pewne zwycięstwo 32:26.