Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 23 lutego 2016

Awansem w Elblągu, łatwa przeprawa Startu?

13.01.2016 LUBIN PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL PGNIG SUPERLIGA WOMEN SEASON 2015/2016 METRACO ZAGLEBIE LUBIN - MKS PIOTRCOVIA PIOTRKOW TRYBUNALSKI N/Z  FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Już w środę w Elblągu rozegrane zostanie pierwsze spotkanie 21. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Pojedynek z Piotrcovią będzie dla Startu ostatnim sprawdzianem przed rewanżem w Challenge Cup.

21. kolejka PGNiG Superligi / 24.02.2015 / godz. 18:00
logo Start

EKS START
ELBLĄG

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

logo Piotrcovia

Podopieczne Andrzeja Niewrzawy są na dobrej drodze, by utrzymać się w ligowej czołówce. Panujący w niej ścisk sprawia, że liczy się każdy punkt. Co prawda na niekorzyść Startu działają niedawne porażki z Pogonią oraz Zagłębiem, jednak ostatnie ligowe zwycięstwo z Energą AZS Koszalin pozwoliło elblążankom pozostać w grze o lepszą pozycję.

Uwaga kibiców z warmińsko-mazurskiego skupiona jest również na europejskich rozgrywkach. Start zwyciężył w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu z tureckim Izmir BSB SK i już w sobotę bronić będzie czterobramkowej zaliczki. Rywalizacja z Piotrcovią jest więc dla zespołu z Elbląga ostatnim sprawdzianem formy.

Przyjezdne środowego pojedynku nie wystąpią w roli faworytek. Choć w ostatniej kolejce Piotrcovia przeciwstawiła się mistrzyniom Polski, ich walka trwała tylko przez pierwszą połowę. Później lublinianki zwiększyły tempo, którego podopieczne Michała Pastuszko nie wytrzymały.

W ostatnim czasie, w rywalizacji Startu i Piotrcovii lepsze były elblążanki. Tak było również w listopadzie, gdzie różnica wyniosła aż jedenaście bramek. Przyjezdne zrobią wszystko, by tym razem w większym stopniu przeciwstawić się rywalkom.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: