Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 października 2019

Aleksandra Rosiak Zawodniczką Września!

Pierwszą w historii zawodowej PGNiG Superligi Kobiet Zawodniczką Miesiąca została Aleksandra Rosiak. Pozostałymi nominowanymi były Sylwia Matuszczyk (również MKS Perła Lublin) oraz Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce). Partnerem głosowania jest Balticus. 

Do tytułu nominowana została przez Piotra Wesołowskiego z Przeglądu Sportowego.

Aleksandra Rosiak MKS Perła Lublin – „Przedstawicielka MKS Lublin, niepokonanego lidera PGNiG Superligi, która bardzo dobrze spisała się w trzech wrześniowych meczach. Przede wszystkim 22-letnia lewa rozgrywająca błysnęła w ofensywie. Co prawda rzuciła 16 goli, o 9 mniej od czołowej strzelczyni rozgrywek – Kingi Jakubowskiej z KPR Kobierzyce, ale w zespole z Lublina bramki zdobywa więcej zawodniczek. Pochwały zwłaszcza za postawę w trudnym spotkaniu ze Startem w Elblągu. Wielka szkoda, że z powodu kontuzji kolana nie mogła wystąpić w meczach reprezentacji Polski w el. ME 2020 z Wyspami Owczymi i Ukrainą.”

Młoda rozgrywająca całą seniorską karierę gra w drużynie MKS Perła Lublin, z która związana jest od sezonu 2017/2018. Jest wychowanką Zagłębia Lubin, następnie reprezentowała barwy SMSu Gliwice i SMSu Płock. W sezonie 2015/2016 została najskuteczniejszą zawodniczką I ligi z dorobkiem 152 bramek. Rosiak była również MVP Akademickich Mistrzostw Świata 2018. W reprezentacji Polski seniorek zadebiutowała 25 listopada 2016 w meczu towarzyskim z Japonią.

W całym miesiącu Rosiak rzuciła 16 bramek przy skuteczności wynoszącej aż 69%. Jej gra i wszystkie bramki stanowiły znaczący wkład w 3 wygrane mecze aktualnych Mistrzyń Polski, które zakończyły wrzesień niepokonane.

Przypomnijmy, że Aleksandra została również Zawodniczką 3. Serii.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: