-:-

Dodano: 8 lutego 2015

17. kolejka: Olimpia i Aussie Sambor na remis

Podziałem punktów zakończył się jedyny niedzielny mecz 17. kolejki PGNiG Superligi Kobiet między Olimpią-Beskid Nowy Sącz a Aussie Samborem Tczew. W dolnych rejonach tabeli utrzymany został tym samym status quo.

LOGO Aussie Sambor Tczew

Niedzielne starcie w Nowym Sączu miało duże znaczenie dla obu zaangażowanych w walkę o utrzymanie klubów. Przed pierwszym gwizdkiem lepszą pozycję w tabeli zajmowały tczewianki, które o zaledwie jeden punkt wyprzedzały Olimpię-Beskid. Oba zespoły czuły jednak na swych plecach oddech zbliżającej się drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego, która po sobotnim zwycięstwie nad SPR-em Olkusz zrównała się liczbą punktów z Góralkami. Wynik ten sprawiał, że niedzielna rywalizacja nabierała dodatkowego znaczenia, a stawka meczu automatycznie wzrastała.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, w szeregach których zabrakło w niedzielę aż pięciu zawodniczek. Po dziewięciu minutach gry Olimpia-Beskid wygrywała już 6:1, a cztery bramki na swym koncie miała Paulina Masna. Kolejne minuty pierwszej połowy to istny szturm Sambora, dzięki któremu drużyna trenera Bartłomieja Peplińskiego doprowadziła w 20. minucie do stanu 9:9. Przed przerwą nowosądeczanki powróciły jednak na prowadzenie, a kapitalna gra i aż sześć bramek Katariny Dubajovej zapewniło im pięciobramową zaliczkę po trzydziestu minutach zmagań (16:11).

Po zmianie stron tczewski zespół ponownie rzucił się do odrabiania strat i po kwadransie przegrywał już tylko 20:21. Świetną partię rozgrywały Katarzyna SkoniecznaMagda Krajewska, na co gospodynie odpowiadały bramkami Dubajovej. W końcówce meczu słabnące Góralki (kontuzji doznała Kalicecka, czerwoną kartkę otrzymała Figiel) dały sobie jednak wydrzeć triumf, a decydującą o remisie bramkę zdobyła już po końcowej syrenie Krajewska. Podział punktów zachował status quo w dolnych rejonach tabeli.

Składy:
Olimpia-Beskid: Sach – Figiel 3 (3×2 min; czerwona kartka 55′), Szczecina 2 (1×2 min), Rączka 3 (1×2 min), Kaliciecka, Motak, Dubajova 12 (4/4), Stokłosa 2 oraz Masna 6 (1×2 min) Karne: 4/4
Kary: 12 min
Aussie Sambor: Wercioch, Kardunowska-Lupa – Pasternak 2, Belter 5 (1/2), Nowicka 2 (2×2 min), Łukasik, Olszowa 3, Skonieczna 7 (1×2 min), Tomczyk 2 oraz Krajewska 7 (2/2) Karne: 3/4
Kary: 6 min