-:-

Dodano: 29 marca 2024

Świąteczny prezent od KGHM MKS Zagłębia

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin sprawiły świąteczny prezent swoim kibicom. W Wielki Piątek aktualne Mistrzynie Polski i liderki ORLEN Superligi Kobiet wygrały zdecydowanie z Młynami Stoisław Koszalin 32:23 (18:11) i jeszcze bardziej umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

2024.03.13 Lubin Pilka reczna Orlen Superliga Kobiet KGHM MKS Zaglebie Lubin – KPR Kobierzyce N/Z Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus 2024.03.13 Lubin Handball Orlen Superliga women KGHM MKS Zaglebie Lubin – KPR Kobierzyce Photo Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Nie minęło pięć minut, a już o czas poprosił trener przyjezdnych Krzysztof Przybylski. Miedziowe po fenomenalnym otwarciu wygrywały już 4:0. Pierwszą bramkę dla koszalinianek zdobyła Adrianna Nowicka, ale to wciąż KGHM MKS Zagłębie dyktowało warunki gry, będąc stroną zdecydowanie lepszą. W bramce znakomicie spisywała się Barbara Zima, a w ofensywie prym wiódł duet skrzydłowych Michalak-Górna. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 9:3, ale Miedziowe nie zamierzały zwalniać tempa. Dziesięć minut później było już 13:6 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, a do przerwy lubinianki wygrywały wyraźnie 18:11.

Niespełna cztery minuty zmianie stron przewaga KGHM MKS Zagłębia wynosiła już dziesięć bramek, a bramkę na 21:11 zdobyła Daria Przywara. Lubinianki cały czas prowadziły grę, będą drużyną zdecydowanie lepszą. Tym razem Miedziowe nie pozwoliły rywalkom złudzeń, jak miało to miejsce w ostatnim pojedynku obu drużyn w hali RCS. Przewaga liderek ORLEN Superligi przekroczyła jeszcze dziesięć trafień, w końcówce sztab szkoleniowy aktualnych mistrzyń Polski rotował składem, ale bezsprzeczna wygrana KGHM MKS Zagłębia Lubin stała się faktem.

MVP meczu: Daria Przywara (KGHM MKS Zagłębie Lubin)

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 32:23 (18:11)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska 1, Grzyb, Przywara 6, Górna 7, Zych, Drabik 2, Szarkova 3, Milczarczyk 1, Michalak 5, Bujnochowa 2, Kochaniak-Sala, Matieli 3, Jureńczyk 2, Milojević.

Młyny Stoisław: Ivanytsia, Filończuk – Bayrak, Jura, Urbaniak, Mączka 4, Zaleśny, Harić 1, Choromańska 1, Koper 2, Szynkaruk 1, Rycharska 4, Żmijewska, Kubisova, Nowicka 1, Szajek, Yvanitsia.