-:-

Dodano: 15 października 2016

Puchar EHF: Pogoń przegrała w Szczecinie sześcioma bramkami

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin nie sprostały duńskiemu Nykobing Falster Handboldklub w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Wicemistrzynie Polski przegrały w sobotę w Szczecinie 29:35 (12:16). Rewanż za tydzień w Danii.

Sobotnia porażka poważnie zmniejszyła szanse szczecińskiej drużyny na awans do kolejnej rundy. Nykobing było zespołem zdecydowanie lepszym i od 20. minuty kontrolowało wynik spotkania. Pogoń tylko na początku meczu była w stanie kilkukrotnie objąć prowadzenie, ale w 25. minucie przegrywała już 9:15. Po zmianie stron przyjezdne dyktowały warunki gry i nie pozwoliły szczeciniankom na przejęcie inicjatywy.

Najskuteczniejsze w drużynie Pogoni były Kamila Szczecina i Karolina Kochaniak, które zdobyły po sześć bramek. Dla Nykobing dziewięć razy trafiła niezawodna Nathalie Hagman, a sześć goli dołożyła druga z reprezentantek Szwecji, Johanna Westberg.