Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 17 września 2016

Puchar EHF: Pogoń przegrała pierwszy mecz we Lwowie

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin przegrały pierwszy mecz I rundy eliminacyjnej Pucharu EHF z Galiczanką Lwów. Wicemistrzynie Polski poległy w sobotę na Ukrainie 22:24 (9:11).

O wyniku spotkania zadecydował początek meczu. Pogoń rozpoczęła starcie wyjątkowo słabo i po niespełna dziesięciu minutach gry przegrywała 1:6. Tej straty nie zdołała zniwelować już do końca zawodów.

Zawodniczki Adriana Struzika bliskie powrotu do gry były tylko raz – w 33. minucie po trafieniach Brazylijek Moniky Bancilon i Barbary Buratto Pogoń traciła do Galiczanki tylko jedną bramkę (12:13). Przez kolejne 10 minut wicemistrzynie Polski nie rzuciły jednak ani jednego gola i rywalki odskoczyły im na prowadzenie 18:12.

Porażka różnicą dwóch goli nie przekreśla jednak szans szczecińskiej drużyny na awans do II rundy eliminacyjnej. Pogoń ma możliwości ku temu, by w niedzielnym rewanżu pokonać Galiczankę. Dwa lata temu zespół Struzika wygrał we Lwowie 25:21. W niedzielę taki wynik zapewniłby mu promocję do kolejnego etapu rozgrywek.

Początek niedzielnego spotkania o godz. 14:00.

I runda eliminacyjna Pucharu EHF / 17.09.2016 / godz. 15:00

GALICZANKA
LWÓW

24 (11)

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

22 (9)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: