Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 24 listopada 2015

Polki na ostatniej prostej przed MŚ 2015

28.11.2015 ZIELONA GORA PILKA RECZNA KOBIET MECZ TOWARZYSKI  HANDBALL WOMEN FRIENDLY GAME POLSKA - CZARNOGORA (POLAND VS. MONTENEGRO) N/Z REPREZENTACJA POLSKI FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Szczypiornistki reprezentacji Polski rozpoczynają ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata 2015 w Danii.

Biało-Czerwone od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Zielonej Górze. W środę czeka je sprawdzian z Niemkami.

Podopieczne Kima Rasmussena we wtorek trenowały dwukrotnie. Poranne zajęcia odbyły się na siłowni, a wieczorny trening miał miejsce w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na grupowaniu zjawiły się wszystkie powołane przez Duńczyka zawodniczki.

– Cieszymy się, że ponownie spotkałyśmy się na kadrze w Zielonej Górze, odpowiada nam tutejsza hala i samo miasto. W niedzielę mamy w planach wolny dzień i mam nadzieję, że uda nam się zwiedzić okolicę – powiedziała podczas konferencji prasowej kapitan reprezentacji, Karolina Kudłacz-Gloc.

Biało-Czerwone rozpoczęły tym samym ostatni etap przygotowań do rozpoczynających się za 11 dni Mistrzostw Świata 2015 w Danii. W najbliższych dniach Polki rozegrają dwa mecze towarzyskie – w środę z Niemkami (w Lipsku) i w sobotę z Czarnogórą (w Zielonej Górze). Oba spotkania rozpoczną się o godz. 18:00.

– Czarnogóra ma mocne zawodniczki na każdej pozycji i bardzo dobrze prezentuje się w obronie. To nasz ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, dowiemy się w jakiej formie znajdujemy się jako drużyna – stwierdziła Kudłacz-Gloc, dodając: – Mistrzostwa to nieprzewidywalny turniej, który lubi niespodzianki, na pewno damy z siebie wszystko i do każdego kolejnego meczu podejdziemy w pełni skoncentrowane – zapewniła.

Rywalkami Polek na MŚ 2015 w Danii będą Kuba, Szwecja, Chiny, Angola i Holandia. Biało-Czerwone zmagania rozpoczną 5 grudnia meczem z Kubankami.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: