Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 lipca 2021

PGNiG Summer Superliga odwiedzi Gdańsk

Wracamy na piasek! Po przerwie związanej z występami naszych reprezentacji na ME w piłce ręcznej plażowej w Warnie PGNiG Summer Superliga odwiedzi Gdańsk. Trzeci turniej tegorocznego cyklu Summer Superligi rozegrany zostanie na LOTOS Stadionie Letnim w najbliższy weekend, tj. 24-25 lipca.

W 5. edycji PGNiG Summer Superligi najlepiej radzą sobie zespoły z Piotrkowa Tryb. Podczas ostatniego turnieju w Łomży o sile piotrkowianek po raz kolejny przekonały się Byczki Kowalewo Pomorskie. W finale uległy GRU JUKO 0-2 i w weekend na pewno powalczą o przerwanie zwycięskiej serii mistrzyń. Te z kolei są faworytkami, a od początku zmagań straciły zaledwie seta. O awans do finału wciąż ocierają się dwa zespoły – Pyrki Poznań oraz KUBO SPR Radzymin. W Gdańsku wystąpią także m.in. gospodynie z Autoinwest SAS-u i Ochota Warszawa.

Wśród Panów kandydatami do zwycięstwa będą na pewno szczypiorniści plażowi GRU JUKO. Piotrkowianie triumfowali już dwukrotnie. Na poprzednim turnieju drugie miejsce, po słabej inauguracji cyklu, zajęli zawodnicy z Kątów Wrocławskich. Kontakt z najlepszymi nieustająco utrzymuje również Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, a zwycięzcy turnieju w Gdańsku z poprzedniego sezonu, BHT Petra Płock nie wystąpili jeszcze w finale i walczyć będą o powrót do czołówki. Oprócz nich na plaży w Gdańsku zobaczymy m.in. Autoinwest SAS Gdańsk czy drużyny z Grudziądza. 

W trzecim turnieju tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi wystąpi aż 26 ekip – po 13 zespołów damskich i męskich, podzielonych na cztery grupy. W sobotę rozegrane zostaną zmagania grupowe i pierwsze, a w niedzielę runda pucharowa. Spotkania odbędą się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

W sobotę o godz. 17 rozegrany zostanie Mecz Gwiazd. Na LOTOS Stadionie Letnim wystąpią byłe gwiazdy piłki ręcznej m.in.: Sławomir Szmal, Artur Siódmiak, Marcin Lijewski

Harmonogram turnieju: 

Sobota, 24 lipca:

Godz. 9-19 – faza grupowa

Godz. 17 – Mecz Gwiazd

19-20:20 – faza pucharowa

Niedziela, 25 lipca:

Godz. 9-14:25 – kontynuacja fazy pucharowej

Godz. 15:10 – finał kobiet

Godz. 15:55 – finał mężczyzn

Lista drużyn:

PGNiG Summer Superliga Kobiet: APR Poznań, Autoinwest SAS Gdańsk, Byczki Kowalewo Pom., Gru Juko Piotrków Tryb., Gru Juko Piotrków Tryb II., Lakers Powidz, Junak Włocławek, Kubo SPR Radzymin, DTB Sambor Tczew, MKS CKS Szczecin, Pyrki Poznań, MKS Ochota Warszawa, Załoga „R” ROKiS Radzymin,

PGNiG Summer Superliga Mężczyzn: Autoinwest SAS Gdańsk, Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, GOKiS Kąty Wrocławskie, Gru Juko Piotrków Tryb., Grom Jasienica, HC Mollengewitter, KKS Włókniarz Konstantów Łódzki, KPR Plastpipe Legionowo, Lakers Powidz, „Mazur” Sołdański Sierpc, Delfin Grudziądz, Petra Płock, TAZ MKS Grudziądz

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Lotos Stadion Letni. Imprezę wspierają: Grupa DBK, Diety od Brokuła, Red Bull, Ziaja, Hummel. Partnerami imprezy są: Port Gdańsk, Autoinwest, Idea Getin, Fale Loki Koki, Męskie Zacięcie, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport oraz Autoinwest SAS Gdańsk. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Pomorskiego. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: