Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 grudnia 2020

Kluby Superligi i Superligi Kobiet oraz PGNiG wspierają domy dziecka

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej magiczny czas w roku, czyli Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie warto jeszcze bardziej pomyśleć o innych. Zawodniczki oraz zawodnicy klubów Superligi i Superligi Kobiet oraz pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pamiętają również o tych, którzy potrzebują wsparcia. Wspólnie zaangażowali się w pomoc, którą objęto łącznie 37 rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Zawodniczki MKS Perła Lublin

Według informacji polskiego rządu podczas ubiegłorocznych świąt ok. 72 tysiące dzieci było objętych pieczą rodziny zastępczej. Dlatego Superliga oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo postanowiły połączyć siły, by spełnić niektóre z potrzeb rodzin zastępczych, chcąc sprawić radość potrzebującym dzieciom i ich opiekunom.  

– Staramy się wspierać wszelkie prospołeczne działania naszych pracowników. W centrali PGNiG oraz w oddziałach spółki regularnie organizujemy zbiórki krwi oraz liczne akcje pracownicze na rzecz środowiska naturalnego, wsparcia edukacji i pomocy potrzebującym. Święta to czas, kiedy myślimy o naszych najbliższych, ale również czas, w którym powinniśmy myśleć o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na pomoc rodzinnym domom dziecka oraz rodzinom zastępczym – ludziom, którzy swoją dobrocią i wielkim sercem pomagają innym. Wieloletnią tradycją w PGNiG są także zbiórki pracownicze, całkowicie dobrowolne i oddolne inicjatywy będące wyrazem społecznej wrażliwości. Tegoroczna zbiórka na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pracowników. Wspaniała jest koleżeńska mobilizacja w działach i departamentach, która pomaga zintegrować się wokół tak szlachetnego celu. Do udziału w akcji zaprosiliśmy PGNiG Superligę oraz zawodniczki i zawodników klubów. Dzięki temu akcja zyskała większy zasięg i mogliśmy dotrzeć do większej liczby domów dziecka i rodzin zastępczych, których potrzeby są ogromne – mówi Jacek Polańczyk, dyrektor Departamentu Marketingu PGNiG. 

Zawodniczki i zawodnicy Superligi w słusznej sprawie 

– Bardzo się cieszymy z zaangażowania w tę akcję. Kiedy przyglądaliśmy potrzeby rodzin zauważyliśmy, że dotyczą zarówno produktów pierwszej potrzeby, jak i sprzętów AGD. W całą akcję zaangażowało się 11 klubów i my, jako Superliga Sp. z o.o. Razem pomogliśmy 12 rodzinom, mamy nadzieję, że spełniliśmy trochę marzeń i przyczyniliśmy się do kilkunastu uśmiechów na twarzy. Liczymy też, że nasze zaangażowanie zachęci innych do pomocy – taki też był cel akcji. – mówi Monika Kubacka, PR Manager Superligi Sp. z o.o. 

Radość z niesienia mądrej pomocy 

W paczkach przygotowywanej przez szczypiornistki i szczypiornistów znajdowały się m.in. kosmetyki, pieluchy, słodycze dla dzieci, kosmetyki, lampki na biurka, zabawki, autografy idoli piłki ręcznej.  

– Taka pomoc to czysta przyjemność. Szczęście jest wtedy, kiedy możesz komuś sprawić przyjemność i kiedy widzisz uśmiech na twarzy. To bardzo ważne dla mnie jak i całego zespołu, że mogliśmy pomóc. Każdy zasługuje na szczęście, nasz mały wkład może być dla kogoś czymś wielkim. Jak będzie potrzeba, zawsze spróbujemy pomóc na tyle, na ile będziemy mogły. – mówi Katarina Bojicic, obrotowa EKS Start Elbląg. 

Takie wydarzenia to przede wszystkim działanie w myśl zasady niesienia mądrej pomocy. Spotkania z rodzinami zastępczymi z zachowaniem reżimu sanitarnego były nie tylko świątecznym prezentem, ale przede wszystkim próbą stworzenia relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje zrozumienia i uwagi. 

– Bardzo dziękujemy za wszystko! Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy! Dzieci zachwycone, my też. Jeszcze raz dziękujmy wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc dla nas i pozdrawiamy! Dobro powraca-pamiętajcie! – mówiła pani Małgorzata z Domu Dziecka w Elblągu.  

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: