Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 maja 2021

Gladiatory PGNiG Superligi Kobiet – poznaj zwyciężczynie

Znamy zwyciężczynie plebiscytu Gladiatory  PGNiG Superligi Kobiet. Najwięcej nagród powędrowało do mistrzowskiej drużyny z Zagłębia.

 

Kapituły wybrała nominowanych w 9 kategoriach. W każdej z nich o zwycięstwie decydowały same zawodniczki i sztaby szkoleniowe wszystkich klubów PGNiG Superligi Kobiet. Wyjątkową kategorią był natomiast Wybór Sezonu – gdzie nominowane były zawodniczki, które najczęściej wygrywały tytuł Zawodniczki Tygodnia. O zwycięstwie w tej kategorii zdecydowali kibice. 

Najwięcej, bo aż 5, nagród przypadło Mistrzyniom Polski, MKS Zagłębiu Lubin. Miedziowe wygrały w kategoriach Zawodniczka Sezonu, Bramkarka Sezonu, Obrotowa sezonu, Boczna Rozgrywająca Sezonu i Środkowa Rozgrywająca Sezonu.

Zawodniczką Sezonu i najlepszą bramkarką wybrano Monikę Maliczkiewicz – to między innymi dzięki postawie Maliczkiewicz MKS Zagłębie Lubin jest najlepszą drużyną w defensywie i zostało Mistrzem Polski. Zawodniczka świetnie potrafi ustawić się w bramce, nie ma sobie równych w widowiskowych paradach. Podczas całego sezonu PGNiG Superligi Kobiet pokazywała, że jest w życiowej formie. Na wyróżnienie zasługuje jej występ przeciw MKS Perle Lublin (28:16) kiedy to zanotowała aż 19 obron przy spektakularnej skuteczności 54%. Popularny “Łosiu” pozostanie w drużynie Mistrzyń Polski na kolejne 3 sezony. 

Tytuł Środkowej Rozgrywającej Sezonu po raz kolejny trafia do reprezentantki Brazylii, Patrici Matieli. Środkowa nie tylko dyryguje ofensywą Zagłębia i doskonale asystuje, ale równie często sama indywidualnie kończy akcję. 

Cichą bohaterką drużyny z Lubina jest zdobywczyni statuetki w kategorii Obrotowa Sezonu, Joanna Drabik. Etatowa kadrowiczka reprezentacji Polski dołączyła do miedziowych przed sezonem. Wcześniej, przez dwa sezony występowała w węgierskim Siófok KC, z którym zdobyła brązowy medal węgierskiej ekstraklasy.  

Tegoroczna Boczna Rozgrywająca Sezonu to Karolina Kochaniak, która również dołączyła do drużyny z Zagłębia przed tym sezonem. Odnotować trzeba, że praworęczna reprezentantka Polski gra w Zagłębiu na prawym rozegraniu. Kochaniak jest zawodniczką, która wygrywa mistrzostwo Polski drugi rok z rzędu. W sezonie 2019/20 cieszyła się z Mistrzostwa z MKS Perłą Lublin. 

Trzy statuetki jadą do Piotrkowa Trybunalskiego. Dwie statuetki zdobyła Oktawia Płomińska. To ona otrzymuje tytuł  Odkrycia Sezonu i Skrzydłowej Sezonu. Jej dobra postawa zaowocowała nowym kontraktem. Od następnego sezonu zagra w barwach MKS Perły Lublin. Do Piotrkowa jedzie również Gladiator w kategorii – Wybór Sezonu. Karolina Sarnecka to jedna z najważniejszych postaci solidnie przygotowanej drużyny z Piotrkowa. Nie jeden raz wybroniła decydujące piłki, a sama zdobyła aż 7 bramek w sezonie, najwięcej z wszystkich bramkarek. 

Dwa Gladiatory w Kobierzycach. Tak jak w roku ubiegłym, Królową Strzelczyń została Kinga Jakubowska. 21-letnia rozgrywająca to prawdziwa armata drużyny z Kobierzyc. Rozgrywająca zdobyła w minionym sezonie 158 bramek. Nie boi się oddawać ciężkich rzutów, czy niekonwencjonalnie rozgrywać piłkę. Wychowanka klubu po latach żegna się z drużyną i przechodzi do rywalek z MKS Zagłębia Lubin. 

Sukcesy Kingi Jakubowskiej i całej drużyny KPR Gminy Kobierzyce to powód do dumy Trenerki Sezonu Edyty Majdzińskiej. Gladiator trafia w ręce Majdzińskiej drugi rok z rzędu, co jest potwierdzeniem, że potrafi wydobyć ze swoich podopiecznych to, co najlepsze. Jest autorką największych sukcesów w historii klubu z Kobierzyc. 

Obrończynią sezonu została Marta Gęga. Reprezentanta Polski pokazała, że jest kluczową zawodniczką MKS Perły Lublin. Doświadczona rozgrywająca jest podporą defensywy lublinianek.

Zawodniczka Sezonu 
Monika Maliczkiewicz, MKS Zagłębie Lubin

Zawodniczka Sezonu 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Monika Maliczkiewicz / Gladiatory

Trener Sezonu 
Edyta Majdzińska, KPR Gminy Kobierzyce

Trener Sezonu 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Edyta Majdzińska / PGNiG Superliga Kobiet

Bramkarka Sezonu 
Monika Maliczkiewicz, MKS Zagłębie Lubin

Bramkarka Sezonu 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Monika Maliczkiewicz / Gladiatory

Obrotowa Sezonu 
Joanna Drabik, MKS Zagłębie Lubin

Obrotowa Sezonu 20/21 PGNiG Superligi Kobiet – Joanna Drabik / Gladiatory

Skrzydłowa Sezonu 
Oktawia Płomińska, MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

Skrzydłowa Sezonu 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Oktawia Płomińska / Gladiatory

Środkowa Rozgrywająca Sezonu 
Patricia Matieli, MKS Zagłębie Lubin

Środkowa Rozgrywająca Sezonu 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Patricia Matieli / Gladiatory

Boczna Rozgrywająca Sezonu 
Karolina Kochaniak, MKS Zagłębie Lubin

Boczna Rozgrywająca Sezonu sezon 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Karolina Kochaniak / Gladiatory

Obrończyni Sezonu 
Marta Gęga, MKS Perła Lublin

Obrończyni Sezonu 20/21 PGNiG Superligi Kobiet Marta Gęga / Gladiatory

Odkrycie Sezonu 
Oktawia Płomińska, MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

Odkrycie Sezonu (do 23 lat) 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Oktawia Płomińska / Gladiatory

Wybór Sezonu
Karolina Sarnecka, MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

Wybór Sezonu 20/21 PGNiG Superliga Kobiet – Karolina Sarnecka / Gladiatory


Królowa Strzelczyń
Kinga Jakubowska, KPR Gminy Kobierzyce

Królowa Strzelczyń sezon 20/21 PGNiG Superliga Kobiet Kinga Jakubowska / Gladiatory

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: