-:-

Dodano: 30 stycznia 2024

AWS Energa Szczypiorno Kalisz z drugim zwycięstwem z rzędu!

Beniaminek ORLEN Superligi Kobiet AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrał we własnej hali z Galiczanką Lwów notując drugie zwycięstwo z rzędu. Kaliszanki dzięki wygranej uciekły z ostatniego miejsca w tabeli.

Początek wtorkowego spotkania był bardzo wyrównany w 10. minucie na tablicy było 5:5. Wtedy do głosu doszły gospodynie, które w ciągu następnych czterech minut zdobyły cztery bramki nie tracąc ani jednej (14. minuta – 9:5). Kaliszanki powiększały przewagę i w 18. minucie prowadziły już 12:6. Wtedy obudziły się przyjezdne, które w 23. minucie zmniejszyły stratę do czterech bramek (12:8). Kaliszanki natomiast nie mogły się przełamać w ofensywie więc o czas poprosił trener Pether Krautmeyer. Końcówka pierwszej części spotkania była wyrównana i ostatecznie zakończyła się wygraną gospodyń 17:13.

Na początku drugiej połowy Ukrainki zaczęły odrabiać straty. W 40. minucie na tablicy widniał remis 21:21. Sześć minut później za sprawą Anastasii Takach Galiczanka wyszła na pierwsze i jak się później okazało jedyne prowadzenie (46. minuta 22:23). Po tej bramce o czas poprosił trener kaliszanek. Porady szkoleniowca zadziałały ponieważ gospodynie zaczęły wykorzystywać błędy przyjezdnych powiększając stopniowo przewagę. Ostatecznie AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrało 32:29.

MVP Spotkania została wybrana zdobywczyni 11 bramek Sylwia Lisewska.