-:-

Bez kategorii
Dodano: 25 września 2016

Superliga: Vistal lepszy w derbach Pomorza

Vistal Gdynia nie dał szans UKS-owi PCM Kościerzyna w niedzielnym derbowym meczu 4. kolejki PGNiG Superligi. Drużyna Pawła Tetelewskiego na własnym terenie zwyciężyła z lokalnym rywalem aż 34:18 (16:10).

Dzięki wygranej nad kościerskim zespołem Vistal zrównał się liczbą punktów z plasującymi się na podium Kram Startem Elbląg i Pogonią Baltica Szczecin. Gdynianki po trzech spotkaniach (ich zaległy mecz z Pogonią rozegrany zostanie w listopadzie) mają na koncie sześć punktów i do lidera z Gdańska tracą jedno „oczko”.

Niedzielny mecz był wyrównany jedynie przez pierwszy kwadrans, kiedy na tablicy widniał jeszcze remis 6:6. Od tego momentu gra toczyła się już jednak pod dyktando drużyny Tetelewskiego, która przed przerwą wypracowała sześć trafień przewagi (16:10), a w drugiej połowie szybko powiększyła prowadzenie. W 46. minucie było już 26:15.

Vistal do wygranej poprowadziły Katarzyna Janiszewska (10 goli) i Monika Kobylińska (8 trafień), które do spółki zdobyły tyle samo bramek, co cała drużyna z Kościerzyny. UKS po porażce w Gdyni spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Nad czerwoną latarnią ligi – KPR-em Kobierzyce – ma punkt przewagi.

4. kolejka / 25.09.2016 / godz. 16:00