-:-

Dodano: 14 października 2018

Puchar EHF: klęska Metraco Zagłębia w Danii

Wysoka porażka szczypiornistek Metraco Zagłębia Lubin w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Podopieczne Bożeny Karkut przegrały w sobotę na wyjeździe z duńskim Herning-Ikast Handbold 19:31 (9:15). Rewanż rozegrany zostanie w nadchodzący piątek w Lubinie.

Początek spotkania z zeszłorocznymi ćwierćfinalistkami Ligi Mistrzyń nie zwiastował tak wysokiej porażki Miedziowych. Liderki PGNiG Superligi dzielnie dotrzymywały rywalkom kroku i po 20 minutach gry traciły do nich ledwie dwa gole (7:9).

W końcówce pierwszej połowy Dunki odskoczyły jednak na sześć trafień przewagi (15:9), a po zmianie stron swobodnie powiększyły prowadzenie. Świetne zawody rozegrały 18-letnia Emma Cecilie Friis oraz 21-letnia Helene Gigstad Fauske, które do spółki zdobyły 20 bramek.

Dla Zagłębia najwięcej trafień zanotowały Kinga Grzyb i Małgorzata Mączka, które zanotowały po pięć goli.

Rewanż rozegrany zostanie w hali RCS w Lubinie w piątek 19 października o godz. 19:00