-:-

Dodano: 28 maja 2021

Zwycięstwo jarosławianek na koniec sezonu

Julia Pietras Eurobud JKS Jarosław/PGNiG Superliga Kobiet

Spotkanie od punktowej akcji zaczęły elblążanki. Z kolei po stronie gospodyń, pierwszy punkt należał do wykonującej rzut karny Martyny Żukowskiej. Po serii nieudanych podań i niewykończonych akcjach jarosławianek, przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie (2:4). W okolicach 11. minuty trener Reidar Moistad poprosił o czas, a po wznowieniu gry bramką kontaktową popisała się Valentina Nestsiaruk (4:5).

W 14. minucie, po indywidualnej akcji Julii Pietras (6:6), grę przerwał szkoleniowiec drużyny z Elbląga – Andrzej Niewrzawa. Przerwa zadziałała jednak na korzyść gospodyń. Olesia Parandii, Sylwia Matuszczyk i Julia Pietras odwróciły sytuację, szybko wypracowały przewagę i dały czarno-niebieskim trzypunktowe prowadzenie (9:6). W utrzymaniu korzystnego wyniku nieprzerwanie pomagała Karolina Szczurek, która od początku spotkania zaprezentowała obecnym na hali kibicom wachlarz skutecznych interwencji w bramce.

W 21. minucie w drużynie z Elbląga nastąpiło chwilowe przełamanie (Nikola Szczepanik) i udało się odrobić straty. Dwie minuty później przyjezdne doprowadziły do remisu (10:10). To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowane dziś jarosławianki, które znów wypracowały przewagę i pierwszą połowę spotkania zakończyły będąc lepsze o cztery trafienia (15:11).

Drugą część meczu, podobnie jak pierwszą, od udanej akcji rozpoczęły zawodniczki Startu (15:12). Czarno-niebieskie prezentowały jednak na tyle dobrą dyspozycję, że nawet w momencie chwilowego kryzysu i topniejącej przewagi (18:17
w okolicach 40. minuty meczu) opanowały sytuację. Kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadziły 20:17.

Zawodniczki z Elbląga nieprzerwanie walczyły o remis i odwrócenie wyniku. W 52. minucie traciły już tylko dwie bramki (22:20). Gospodynie szybko powróciły do wyższej przewagi (56. minuta, 24:20), ale dwie minuty później znów niemal w całości ją utraciły (24:23). Ostatecznie, dokładnie takim wynikiem zakończyło się ostatnie spotkanie sezonu 2020/2021.

Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Karolina Szczurek. Po stronie EKS-u wyróżniono Magdalini Kepesidou.

Eurobud JKS Jarosław 24:23 EKS Start Elbląg (15:11)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 5, Mikosz 1, Nestsiaruk 2, Pietras 5, Zimny 2, Żukowska 4, Strózik 1, Kozimur 1, Parandii 3, Guziewicz, Donets.

Elbląg: Kepesidou, Pająk – Waga 5, Bojicic 3, Gędłek 1, Szczepanik 2, Cygan 2, Agović 2, Stapurewicz 6, Rancic 2, Choromańska, Pękala.