Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
3
M
5
5
S
3
3
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 października 2021

Zwycięstwa gospodyń, zacięty mecz w Jarosławiu

W 6. serii PGNiG Superligi Kobiet swoje mecze wygrywały gospodynie. W najciekaw-szym spotkaniu Eurobud JKS Jarosław okazał się lepszy od KPR-u Gminy Kobierzyce. 

Za nami 3 z 4 spotkań 6. serii PGNiG Superligi Kobiet. Mecz Piotrcovii Piotrków Trybunal-ski z FunFloor Perłą został przełożony, gdyż w weekend lublinianki rywalizowały w Europej-skich Pucharach. 

Eurobud JKS lepszy od KPR-u Gminy Kobierzyce 

Bardzo ciekawie było w Jarosławiu, gdzie Eurobud JKS mierzył się z KPR-em Gminy Kobie-rzyce. Obie drużyny zanotowały zupełnie odmienny początek sezonu – jarosławianki zaliczały porażki, a KPR zbierał kolejne punkty. Tym razem o losach meczu zdecydowało zaledwie jedno trafienie. Ostatecznie z wygranej cieszyły się gospodynie. Najwięcej bramek, po osiem rzuciły Aleksandra Dorsz (Eurobud JKS Jarosław) oraz Małgorzata Buklarewicz (KPR Gminy Kobierzyce). Do gry wróciła Aleksandra Zimny, która zdobyła pięć goli. – Moja ręka powoli wraca do zdrowia, bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Miałam za długą pauzę, byłam głodna gry. Bardzo się cieszę, że mogłam być z dziewczynami na boisku – powiedziała. 

– W poprzednim sezonie, gdy tu przyjeżdżałyśmy, też grało nam się ciężko. Byłyśmy dobrze przygotowane i nie wiem, dlaczego nie grałyśmy tego, co było w założeniach – przyznała skrzydłowa zespołu gości, Mariola Wiertelak. 

Wygrane Zagłebia i EKS-u Start 

O piętnaście bramek lepsze od Młynów Stoisław Koszalin okazały się zawodniczki Zagłębia Lubin. – Mecz zaczął się dla nas niekorzystnie. Marnowaliśmy sytuacje, które powinniśmy rzucić. Te niewykorzystane sytuacje z pierwszych piętnastu minut właściwie ustawiły mecz. Później brakowało wiary, że można coś odwrócić. Zespół Zagłębia był lepiej zmotywowany, żeby zmazać porażkę w Lublinie, to było widać – przyznał trener koszalinianek, Waldemar Szymański. 

Najwięcej bramek w meczu rzuciły Kinga Jakubowska i Adrianna Górna – po siedem, a na-grodę za MVP spotkania otrzymała Karolina Kochaniak-Sala, która zdobyła sześć goli. – Tych najlepszych zawodniczek w naszym zespole było dużo, bo wydaje mi się, że na każdej pozycji stanowiłyśmy zagrożenie. Do tego doszły super interwencje w bramce, co przełożyło się na kontry. To było nasze granie, które w poprzednim sezonie pozwoliło nam wiele wygrać – przyznała zawodniczka. 

Sporo działo się w Elblągu, gdzie EKS Start podejmował Suzuki Koronę Handball. W całym meczu padło 68 bramek, po pierwszej połowie o jedno trafienie lepsze były gospodynie. Po przerwie elblążanki miały większą przewagę i zasłużenie wygrały. – Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, przeciwnik z dołu tabeli, ale z aspiracjami i dobrymi atutami. Pierwsza po-łowa przespana w obronie, w drugiej lepiej zareagowaliśmy i wynik nas bardzo satysfakcjo-nuje – powiedział Marcin Pilch, trener gospodyń. 

2021.10.15 Elblag PGNiG Superliga kobiet w pilce recznej mecz EKS Start Elblag – Suzuki Korona Hanball Kielce Fot. Marcin Gadomski/EKS Start Elblag

– W pierwszej połowie walczyłyśmy bramka za bramkę, fajnie to wyglądało. W drugiej popeł-niłyśmy za dużo błędów, nie da się wygrywać bez obrony – powiedziała najskuteczniejsza za-wodniczka spotkania, Magda Więckowska z Suzuki Korony Handball.

Wyniki 6. serii meczów PGNiG Superligi Kobiet

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 37:22 (18:9) 

EKS Start Elbląg – Suzuki Korona Handball Kielce 37:31 (18:17) 

Eurobud JKS Jarosław- KPR Gminy Kobierzyce 26:25 (14:12) 

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – FunFloor Perła Lublin, przełożony na 27 paździer-nika 

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV 

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane są na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na plat-formie hybrydowej. Harmonogram transmisji tutaj. 

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: