-:-

Dodano: 27 października 2019

Znowu błędy JKS-u

Drużyna Eurobudu JKS przegrała z KPR-em Kobierzyce 28-31, chociaż do przerwy była na dwubramkowym plusie. O końcowym niepowodzeniu gospodyń kolejny już raz zdecydowały proste błędy, których kumulacja tym razem miała miejsce w drugiej połowie. Dodatkowo najwyraźniej jarosławiankom zabrakło też przysłowiowego „tlenu”.

Pierwsza część pojedynku upłynęła pod znakiem remisów. Na tablicy co chwilę notowano taki stan rzeczy i żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi. Zaczęło się od trafienia Zoricy Despondovskiej. Gospodynie odpowiedziały szybkimi akcjami Nataly Turkalo i Martyny Żukowskiej a po bramce w 6 minucie Katarzyny Kozimur wygrywały 4-2. Przyjezdne nie dawały za wygraną, ale gdy JKS rzucił trzy gole z rzędu – Julia Pietras, Magda Balsam i Żukowska – wydawało się będzie wstanie odjechać.
Niestety dla miejscowych kibiców „czarno-niebieskie” coraz częściej popełniały proste, błędy i wyglądały tak jakby z minuty na minutę traciły moc. W końcówce połowy udało się im wprawdzie znowu wypracować dwie bramki zapasu, a tuż po zmianie stron, po skutecznym karnym prowadzić 16-13, ale zaraz po tym zupełnie się zatrzymały. – Chyba odcięło im tlen – komentowali na trybunach fani JKS-u. Rzeczywiście jarosławianki traciły moc, co przekładało się na niecelne rzuty, coraz większe błędy. Między 45 a 48 minutą KPR zdobył cztery gole. Najpierw dwa razy skutecznie przymierzyła Mariola Wiertelak, po jednym razie Kinga Jakubowska i niezmordowana Zorica Despondovska. Ekipa z Kobierzyc poczuła wówczas, że ma już ten pojedynek w garści i jak na doświadczony team przystało już go nie wypuściła.