Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 września 2022

Zima: W Zagłębiu panuje świetna atmosfera

Przed piątkową inauguracją sezonu PGNiG Superligi Kobiet porozmawiano z bramkarką aktualnych mistrzyń Polski, Barbarą Zimą. 

Do startu ligi już tylko kilka dni. Już żyjecie meczem z Piotrkowem?

Myślę że każdy po sezonie przygotowawczym czeka na pierwszy ligowy mecz, więc zdecydowanie żyjemy tym meczem i odliczamy dni.

Jak ocenisz przygotowania w wykonaniu Zagłębia?

Sezon przygotowawczy nie należy do łatwych i przyjemnych, bo jest to bardzo ciężki okres. Pierwszy raz w tym sezonie miałam treningi z piłki plażowej i basenu, więc różnił się trochę od poprzednich ale myślę, że to właśnie dobrze, ponieważ nie było rutyny oraz nauczyłam się też nowych rzeczy.

W meczach kontrolnych spędziłaś sporo czasu między słupkami, zbierając znakomite opinie. Jak Ty się czułaś na parkiecie w nowym klubie?

Dziękuję, czułam się dobrze, a cała drużyna mnie wspierała i dzięki tym minutom poczułam się pewniej w bramce.

Jak przyjęła Cię drużyna?

Drużyna przyjęła mnie bardzo dobrze. W Zagłębiu panuje świetna atmosfera.

Co dla Ciebie oznacza transfer do Zagłębia?

Myślę, że w Lubinie mam duże możliwość rozwoju, co zaowocuje w mojej dalszej karierze.

Jakie cele stawiacie sobie na zbliżający się wielkimi krokami sezon?

Cele zawsze stawiamy sobie wysokie. Na pewno obrona złotego medalu będzie najważniejsza, ale tak samo zdobycie Puchar Polski oraz zaprezentowanie się bardzo dobrze na arenie międzynarodowej.

A jakie Ty stawiasz cele przed sobą indywidualnie?

Moje cele to zdecydowanie praca nad sobą, nabranie większej pewności siebie oraz zebranie większego doświadczenia na parkiecie.

Kto według Ciebie będzie naszym głównym rywalem w walce o mistrzostwo?

Ciężko wytypować jednego rywala, gdyż z roku na rok ta walka o medale jest bardziej ciekawa i więcej drużyn o nie walczy. Ale myślę że Lublin oraz Kobierzyce  będą naszymi najgroźniejszymi rywalami

Co możemy powiedzieć o naszym najbliższym rywalu – Piotrcovii?

Myślę, że jest dobry rywal na rozpoczęcie sezonu, ponieważ będziemy mogły zobaczyć jak dobrze się przygotowałyśmy. Wiemy też, że nie będzie to łatwy mecz.

Jak oceniasz powiększenie ligi do dziesięciu drużyn i nowe zespoły?

Jest to bardzo dobry pomysł. Gram w Superlidze kilka sezonów i każdy rok wyglądał tak samo, czyli każdy z każdym po cztery rundy i według mnie można było się trochę tym znudzić. Myślę, że teraz liga będzie bardziej atrakcyjna nie tylko dla nas, ale i dla kibiców. A co do nowych drużyn to można wyróżnić  Gniezno ponieważ dobrze wyglądało w sezonie przygotowawczy, więc mogą być niespodzianką w PGNiG Superlidze Kobiet. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: