Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 lipca 2020

Zgrupowanie MKSu

Drużyna z Lublina ma za sobą blisko dwa tygodnie treningów w ramach okresu przygotowawczego przed nadchodzącym sezonem. 25 lipca mistrzynie Polski miały zmierzyć się towarzysko z Eurobud JKS Jarosław, jednak to spotkanie ostatecznie nie doszło do skutku. Natomiast w niedzielę biało-zielone wyruszają na zgrupowanie do Szczyrku, gdzie będą trenować do 31 lipca.

MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga piłka ręczna

Nad czym szczególnie skupi się sztab szkoleniowy podczas obozu? – To kompletnie nowa drużyna, więc musimy opracować i trenować wszystkie potrzebne schematyczne taktyczne, takie jak gra w obronie, w ataku, kontry, ogólnie całą filozofię zespołu. Przećwiczymy różne strategie i na pewno przebrnięcie przez wszystkie z nich zajmie nam trochę czasu. Potrzebujemy przynajmniej 3-4 miesięcy, a może nawet więcej, zanim będziemy w to odpowiednio wdrożeni. Chcemy być możliwie jak najlepiej przygotowani do sezonu i dlatego zwracamy uwagę na różne aspekty. Zgrywanie całkowicie nowego zespołu z zupełnie nowym konceptem na grę wymaga wiele pracy. A przecież zaczynaliśmy od zera – mówi trener Kim Rasmussen.

Oprócz aspektu sportowego, zgrupowanie na południu Polski będzie kolejną okazją do wzmacniania integracji i zacieśniania więzi w szeregach MKS Perła Lublin. Śledźcie klubowe media społecznościowe, bo na pewno nie zabraknie tam zdjęć z wyjazdu do Szczyrku.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: