-:-

Dodano: 22 marca 2022

Zagłębie zwycięskie w dolnośląskich derbach

MKS Zagłębie Lubin odrobiło straty z pierwszej połowy i pokonało KPR Gminy Kobierzyce w dolnośląskich derbach 28-27. Tym samym Miedziowe dopisały do swojego bardzo ważne punkty, a kobierzyczanki skomplikowały sobie walkę o brązowy medal PGNiG Superligi kobiet.

Mecz rozpoczął się od dwóch udanych akcji kobierzyczanek. Po faulu na Natalii Janas, na karę dwóch minut odesłana została Patricia Matieli, a chwilę później kontrę skutecznie wykończyła Karolina Wicik (2-0 w 2’). Przyjezdne wykorzystywały wszystkie błędy zawodniczek Edyty Majdzińskiej i szybko zdołały wyrównać. Świetnie w tej części meczu spisywała się Aneta Łabuda, która zapisała na swoim koncie trzy trafienia, wyprowadzając MKS na pierwsze prowadzenie (5-6 w 10’). Po drugiej stronie boiska aktywna była Zuzanna Ważna, a jej koleżanki z drużyny wykorzystywały dobre ustawienie obrotowej (7-8 w 12’).

Kibice zgromadzeni na hali oglądali wiele efektownych zagrań – oba zespoły grały dynamicznie, a samo spotkanie godne było miana hitu serii. Kilka udanych interwencji zanotowały bramkarki – Monika Maliczkiewicz i Barbara Zima.

Drugi kwadrans gry należał do gospodyń, które zdobywały bramki seriami i zbudowały bezpieczną przewagę (15-11 w 30’). Praktycznie równo z syreną wynik na 16-11, dobijając rzut, ustaliła Zuzanna Ważna.

Kobierzyczanki tuż po przerwie zmuszone były grać trójką w polu – przy podwójnym osłabieniu błąd zmiany popełniła Patrycja Kozioł. Mimo tego KPR zdołał dopisać na swoje konto kolejne trafienia, nie tracąc żadnego (18-12 w 36’). O czas poprosiła Bożena Karkut.

Rozmowa z zespołem podziałała na zespół motywująco – Miedziowe w krótkim czasie odrobiły część strat, w czym duża zasługa Moniki Maliczkiewicz. Uszczelniona obrona pozwoliła mistrzyniom Polski wyprowadzać szybkie ataki, a indywidualne akcje kończyła Karolina Kochaniak-Sala (18-16 w 39’).

Oba zespoły grały bardzo twardo w defensywie, skutkiem czego co chwilę któraś z nich zmuszona była radzić sobie w osłabieniu. Nerwy sprawiały jednak, że także przyjezdne popełniły błąd przy zmianie

Sporo problemów Zagłębiu sprawiała Zorica Despodovska. Macedońska rozgrywająca po pojawieniu się na boisku trzykrotnie umieściła piłkę w siatce i podwyższyła prowadzenie swojego zespołu do czterech bramek (23-19 w 45’)

Po kwadransie gry wiatr w żagle złapały lubinianki – świetna gra Patrici Matieli pozwoliła im na złapanie kontaktu z KPR-em (24-23 w 52’). W końcówce meczu koleżanki z zespołu zmuszone były radzić sobie bez niej. Zawodniczka została zniesiona z parkietu i już nie weszła na boisko.

W ostatnich minutach mistrzynie Polski zachowały więcej zimnej krwi i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28-27 dla MKS-u Zagłębia Lubin.

MVP meczu, głosami kibiców, została Patricia Matieli. Najlepszą zawodniczką kobierzyczanek została Natalia Janas.

Lubinianki zbliżyły się do lidera, MKS-u FunFloor Perły Lublin. Kobierzyczanki są obecnie w tabeli trzecie.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 27-28 (16-11)