-:-

Dodano: 31 stycznia 2022

Zagłębie wygrywa z Eurobudem JKS, MKS FunFloor Perła rozbiła Suzuki Koronę Handball Kielce

Podobnie jak przed tygodniem, w terminie udało się rozegrać dwa mecze PGNiG Superligi Kobiet. Swoje spotkania wygrały czołowe drużyny w tabeli, czyli MKS Zagłębie Lubin i MKS FunFloor Perła Lublin.

Pewna wygrana Zagłębia

Jako pierwsze w 15. serii wyszły na parkiet zawodniczki MKS Zagłębia Lubin i Eurobudu JKS Jarosław. W mecz lepiej wszedł zespół gości, który w 12. minucie prowadził nawet 6:4, jednak cztery kolejne bramki rzuciło Zagłębie. Lubinianki pod koniec pierwszej połowy od stanu 11:11 zanotowały serię pięciu bramek i schodząc na przerwę miały już większą przewagę. W drugiej połowie gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia i pewnie wygrały. Najwięcej, po siedem bramek rzuciły Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie) i Sylwia Matuszczyk (Eurobud JKS).

– Fragmentami grałyśmy dobre spotkanie, potrafiłyśmy się przeciwstawić zespołowi z Lubina. Jednak gra się sześćdziesiąt minut i to „Miedziowe” dziewczyny pokazały, że zdobyły złoto i o to samo chcą walczyć w tym sezonie. Mimo tego, że było ich mniej, to postawiły nam dobre warunki – oceniła Matuszczyk.

– Cieszą trzy punkty i fotel lidera. Mam nadzieję, że tak zostanie już do końca. Każde punkty są ważne, bo różnica w tabeli nie jest wielka. To był dla nas trudny mecz. Brak Kingi Jakubowskiej zmienił nam styl gry, trochę czasu musi minąć zanim przyzwyczaimy się do gry bez niej – przyznała trenerka Zagłębia, Bożena Karkut.

MKS FunFloor Perła rozbiła w Kielcach Suzuki Koronę Handball

Od samego początku meczu w Kielcach przewagę miały zawodniczki z Lublina, które prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. MKS FunFloor Perła grała bardzo dobrze i konsekwentnie powiększała przewagę, a ostatecznie wygrała różnicą siedemnastu bramek. Najskuteczniejsze w tym spotkaniu były siostry Więckowskie – Dominika grająca dla zespołu gości rzuciła sześć bramek, a Magda dla Suzuki Korony Handball – dziesięć.

– Mecz ułożył się tak jak chciałyśmy, nie patrzyłyśmy na rywala, na to z kim gramy. Wiedziałyśmy, że musimy zagrać swoje. Nie był to idealny mecz, bo musimy pewne mankamenty poprawić, ale wynik cieszy – oceniła Dominika Więckowska z MKS-u FunFloor Perły Lublin.

– Żeby w tym meczu o czymś myśleć trzeba byłoby się postawić fizycznie. Nas nie było na to stać. Zostaliśmy stłamszeni w obronie, zrobiliśmy za dużo błędów. Nawet, gdy mieliśmy czyste sytuacje do rzutów, to włączyła się Weronika Gawlik, która dużo pobroniła. Najbardziej obawialiśmy się kontr i właśnie po naszych zmarnowanych sytuacjach zespół z Lublina wyprowadzał kontry i tym odskoczył na bezpieczną przewagę, a później kontrolował spotkanie do samego końca – przyznał trener kielczanek, Paweł Tetelewski.

Dwa inne mecze z tej serii zostały przełożone i odbędą się w innym terminie.

Wyniki:

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 30:24 (16:11)

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS FunFloor Perła Lublin 18:35 (8:18)

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce – przełożony

EKS Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin – przełożony

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane będą na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej.

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.