Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 marca 2021

Zagłębie w półfinale PGNiG Pucharu Polski

Coś niesamowitego! Zagłębie ma dwie drużyny w półfinałach PGNiG Pucharu Polski, zarówno kobiet, jak i mężczyzn! Do męskiej drużyny dołączył dziś kobiecy zespół, który wygrał w Kobierzycach z KPR-em 28:24 (11:14)!

MKS Zagłębie Lubin z awansem do 1/2 PGNiG Pucharu Polski

Męski zespół Zagłębia sensacyjnie wyeliminował czołową drużynę PGNiG Superligi Azoty Puławy i zameldował się w półfinale krajowego Pucharu. Dziś do półfinału awansowały również szczypiornistki, które wygrały na ciężkim terenie w Kobierzycach, odnosząc tym samym jedenaste zwycięstwo z rzędu!

To było starcie drugiej i pierwszej drużyny PGNiG Superligi Kobiet. Los obie ekipy skojarzył już w ćwierćfinale i jedna z nich musiała dziś pożegnać się z marzeniami o trofeum. Lubinianki lepiej weszły w mecz, prowadząc 3:1, jednak później spotkanie zdominowały gospodynie. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi KPR-u, który do przerwy prowadził 14:11, choć w pewnym momencie wygrywał już nawet różnicą sześciu bramek.

Trzy pierwsza bramki po przerwie zdobyły Miedziowe i mieliśmy remis. Później znów zarysowała się delikatna przewaga Kobierzyc, które prowadziły 2-3 bramkami. Zawodniczki Zagłębia około 50. minuty doprowadziły w końcu do remisu a od stanu 22:22 dosłownie zmiotły rywalki. Ostatnie dziesięć minut było w wykonaniu lubinianek piorunujące, Zagłębie grało koncertowo i pokonało KPR różnicą czterech trafień, meldując się w półfinale PGNiG Pucharu Polski! Kolejny znakomity mecz rozegrała Patrycja Świerżewska, a na skrzydle szalał duet Kinga Grzyb-Daria Zawistowska.

KPR Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 24:28 (14:11)

KPR: Zima, Kowalczyk – Jakubowska 6, Despodovska 5, Ivanović 3, Wicik 3, Buklarewicz 2, Janas 2, Wiertelak 2, Ważna 1, Ilnicka, Koprowska, Kucharska, Mokrzka, Tomczyk. 

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 6, Drabik 3, Świerżewska 9, Kochaniak 1, Zawistowska 6, Górna 2, Matieli 1, Stanisławczyk, Noga, Belmas, Milojević, Galińska, Kurdzielewicz.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: