Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 marca 2022

Zagłębie Lubin drużyną Lili

MKS Zagłębie Lubin S.A. zostało ambasadorem projektu „Zobaczyć Lili”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu i pomoc osobom autystycznym i ich rodzinom.

Jedną z głównych dróg do osiągnięcia tego celu jest realizacja głębokiego, wzruszającego, opartego na faktach filmu fabularnego. Dzięki dotychczasowym, niespełna rocznym działaniom ponad pół miliona Polaków dowiedziało się o przedsięwzięciu i czynnie je wspiera. Pogłębienie świadomości autyzmu jest istotne dla osób zaburzonych- daje im i ich rodzinom poczucie zrozumienia z którym łatwiej stawiać czoło codziennym wyzwaniom. Wczesne rozpoznanie autyzmu (2-5 rok życia) daje szanse na relatywnie normalne życie dla około 1 procenta społeczeństwa.

MKS Zagłębie Lubin S.A. zostało ambasadorem projektu, a w Drużynie Lili znalazły się między innymi zawodniczki aktualnych mistrzyń Polski, Adrianna Górna i Patrycja Noga. Do akcji dołączył także klub piłki nożnej KGHM Zagłębie Lubin.

Klub będzie aktywnie wspierać projekt  „Zobaczyć Lili”, a także brać udział we wszelakich akcjach, mających na celu uświadamianie społeczeństwa o autyzmie. Zagłębie weźmie udział w specjalnej kolejce PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, poświęconej zaburzeniu a także zorganizuje wielki piknik podczas domowych meczów ligowych.

W Polsce żyje ponad 340 000 osób autystycznych, współcześnie mówiąc atypowych – Dzięki filmowi „Rain Man” i serialowi „Atypowy” cały świat wie czym jest autyzm. Chwała ich twórcom za ich odwagę i przetarcie szlaku – piszą na zrzutka.pl. rodzice Wiktorii, Olimpia Poniźnik-Burczyk i Paweł Burczyk. – My idziemy o krok dalej. Bohaterami „Rain Mana” i „Atypowego” są dorośli autyści. W naszym filmie bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka – Wiktoria. Po superprodukcjach o superbohaterach czas na film o superbohaterkach.

Pawła Burczyka każdy kojarzy przede wszystkim z roli zabawnego policjanta z kultowego serialu „13 posterunek”. Prywatnie jest mężem Olimpii Poniźnik-Burczyk oraz ojcem autystycznej  Wiktorii i Maksymiliana. Od lat angażuje się w kampanię społeczną Oswoić Autyzm.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: