-:-

Dodano: 22 sierpnia 2020

Zagłębie lepsze od Kobierek

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin i KPR Gminy Kobierzyce zmierzyły się ze sobą w meczu upamiętniającym Henryka Kruglińskiego. W towarzyskim spotkaniu dwóch medalistów z poprzedniego sezonu lepsze okazały się Miedziowe, które wygrały 34:31. Do przerwy był remis 14:14.

Sparing MKS Zagłębie Lubin z KPR Gminy Kobierzyce / PGNiG Superliga Kobiet

Dla Miedzowych był to czwarty mecz kontrolny. Wcześniej Zagłębie dwukrotnie zmierzyło się z Piotrcovią, notując wygraną i remis. Remisem zakończyło się również starcie z KPR-em, rozegrane w hali w Kobierzycach.

Wynik dzisiejszego meczu otworzyła Patrycja Świerżewska rzutem z drugiej linii, ale chwilę później odpowiedziała Małgorzata Buklarewicz, która jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy Miedziowych. Kolejne cztery bramki dorzuciły jej koleżanki z drużyny i w dziewiątej minucie na tablicy wyników mieliśmy 1:5. Lubinianki przełamały się chwilę później, kiedy rzut karny wykorzystała Patrycja Świerżewska. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej poprawiły grę w obronie oraz skuteczność w ataku i po kwadransie mieliśmy remis po 8, z czego trzy trafienia po stronie Zagłębia były autorstwa skrzydłowej Adrianny Górnej. Gospodynie prowadzenie odzyskały chwilę później, kiedy na listę strzelców wpisała się Karolina Kochaniak. Od tego momentu drużyny walczyły bramka za bramkę i do przerwy był remis po 14.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szybkich bramek Emilii Galińskiej. Generalnie zaraz po zmianie stron drużyny rzucały jak na zawołanie i po trzech minutach gry zobaczyliśmy aż osiem bramek – po cztery po obu stronach. Pięć minut po przerwie stron było 20:19 dla Zagłębia. Kwadrans przed końcem KPR wyszedł na dwubramkowe prowadzenie – 26:24. Trzy trafienia z rzędu sprawiły, że Miedziowe wygrywały 27:26, w czym duża zasługa skutecznej w ataku Emilii Galińskiej i skutecznej w bramce Monice Maliczkiewicz. Ta pierwsza grała znakomite spotkanie i rzucała bramkę za bramką, druga odbijała ważne piłki. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymały lubinianki i to one cieszyły się z wygranej w meczu ku pamięci Henryka Kruglińskiego.

Po meczu odbyło się tracydyjne wręczenia nagród i wyrównień indywidualnych. MVP spotkania została Emilia Galińska, ale nagrody otrzymały też inne zawodniczki w tym Patrycja Świerżewska (nagroda Prezesa MKS Zagłębie Lubin), Adrianna Górna (nagroda od Rodziny Kruglińskich), Daria Zawistowska, Monika Maliczkiewicz oraz z drużyny KPR-u Kobierzyce: Barbara Zimna, Natalia Janas i Aleksandra Tomczyk.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 34:31 (14:14)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Drzemienicka – Stanisławczyk, Grzyb 4, Mączka , Hartman , Kochaniak 1, Świerżewska 6, Górna 5, Galińska 8, Zawistowska 1, Noga, Belmas 2, Drabik 1, Milojević 3, Matieli 1.

KPR: Kowalczyk, Zima – Ilnicka 1, Tomczyk 5, Buklarewicz 1, Janas 5, Kuriata, Wiertelak 1, Ważna, Kozioł, Ivanović 3, Koprowska 6, Kucharska 1, Despodovska 4, Wicik 2, Michalak 2.