Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 sierpnia 2021

XXIV Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego

Przed nami XXIV Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego. Turniej odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w dniach 21-22 sierpnia i wezmą w nim udział cztery drużyny. Zespoły z wysokości trybun będą mogli oglądać kibice. 

W dwudniowym turnieju w Lubinie, oprócz gospodyń Zagłębia Lubin, wystąpią także inni przedstawiciele PGNiG Superligi Kobiet Eurobud JKS Jarosław i MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Stawkę uzupełni mistrz Ukrainy, HC Galiczanka Lwów. 

Zespoły rywalizować będą ze sobą systemem każdy z każdym. W sobotę odbędą się cztery spotkania, w niedziele kolejne dwa oraz oficjalne zakończenie turnieju. 

Dla większości zespołów turniej będzie jednym z ważniejszych i zarazem ostatnich przygotowań do nowego sezonu. Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet wystartują w dniach 7/8 września, a w pierwszym meczu sezonu zmierzą się ze sobą zespoły, które rywalizować będą podczas memoriału, czyli Zagłębie Lubin i Eurobud JKS Jarosław. 

Miedziowe zagrają drugi turniej z rzędu, po występie podczas I Memoriału Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego. W Piotrkowie Trybunalskim Zagłębie zanotowało zwycięstwa z Młynami Stoisław Koszalin, Eurobud JKS Jarosław oraz miejscową Piotrcovią, co dało końcowy triumf podczas turnieju. 

Zagłębie Lubin aż 13 razy triumfowało w Memoriale Henryka Kruglińskiego, a co ciekawe pierwsze trzy turnieje wygrała Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Dla nas turniej będzie nie tylko okazją do kolejnego sprawdzenia swoje formy na tle innych drużyn, ale również upamiętnienie wielkiego człowieka i miłośnika sportu, Henryka Kruglińskiego. Co roku spotykamy się w mniejszym lub większym gronie, a każda nasza bramka i każde zwycięstwo podczas turnieju jest dedykowana właśnie Henrykowi – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Zagłębia Lubin. 

Uczestnicy:

MKS Zagłębie Lubin – gospodarz

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 

Eurobud JKS Jarosław 

HC Galiczanka Lwów 

Terminarz:

Sobota 21.08.2021

godz. 10:00 Eurobud JKS Jarosław – HC Galiczanka Lwów 

godz. 12:00 MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

godz. 16:00 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław 

godz. 18:00 MKS Zagłębie Lubin – HC Galiczanka Lwów 

Niedziela 22.08.2021

godz. 10:00 HC Galiczanka Lwów – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 

godz. 12:00 MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 

godz. 14:00 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU 

O Henryku Kruglińskim 

1 września minie 25, rocznica śmierci Henryka Kruglińskiego, wielkiego przyjaciela lubińskiego sportu. W dniach 21-22 sierpnia na lubińskim parkiecie królować będzie żeński szczypiorniak, dyscyplina bliska sercu Henryka. 

Mało kto pamięta, iż rodzinnym Miastem Heńka był Bolesławiec. Tam zaczął swą przygodę ze sportem od piłki nożnej i … koszykówki. Polskim Jordanem ani Lubańskim nie dane mu było zostać, chociaż podczas studiów miał kilka znaczących osiągnięć sportowych. Do Lubina sprowadziła go po studiach praca. Zaczynał od Zakładów Górniczych „Polkowice”, ale coraz silniej górę brał w nim bakcyl sportowy. W 1973 roku został dyrektorem Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubinie. Na tym stanowisku przepracował 17 lat, bijąc przy tym z pewnością rekord w długości pracy na takim stanowisku. Zresztą „przepracował” to mało powiedziane.

Działał w sporcie niekiedy przez 24 godziny na dobę. To dzięki niemu wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich stał się sztandarową imprezą polskiego sportu w połowie lat 80-tych. Ale Heniek dał się poznać przede wszystkim jako działacz piłki ręcznej. O tym, iż przed laty tworzył żeńską sekcję piłki ręcznej w Zagłębiu wspominać chyba nie trzeba. To on wraz z wieloma działaczami tworzył podwaliny pod sukcesu lubińskiego szczypiorniaka. Każde ligowe zwycięstwo naszych zawodniczek w dużej mierze dedykowane jest pamięci Heńka. A turniej zorganizowany ku jego pamięci dostarcza emocji kibicom i zarazem, jest symbolem tego co w sporcie najpiękniejsze i najtrwalsze.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: