-:-

Dodano: 22 sierpnia 2021

XXIV Memoriał Henryka Kruglińskiego – dzień 1

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozpoczął się XXIV Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego w piłce ręcznej kobiet. W turnieju rywalizują cztery zespoły.

Eurobud JKS Jarosław rzucił pierwszą bramkę, jednak kolejne trzy trafienia były autorstwa mistrzyń Ukrainy. Galiczanka grała dobrze w obronie, znakomicie w bramce spisywała się Victoria Salataniuk, czego efektem tylko trzy stracone bramki w pierwszych dwudziestu minutach. W tym czasie ukraiński zespół trafiał siedmiokrotnie. W końcówce zespół z PGNiG Superligi nadrobił część strat i do przerwy mieliśmy wynik 9:10.

Druga połowa zaczęła się od serii rzutów karnych po obu stronach. Zaraz po przerwie karnego wykorzystała najskuteczniejsza w tym meczu Magda Balsam i był remis, chwilę później JKS wyszedł na prowadzenie. Dziesięć minut po zmianie stron było już 16:13 dla reprezentanta PGNiG Superligi Kobiet, który do końca kontrolował boiskowe wydarzenia.

Eurobud JKS Jarosław – HC Galiczanka Lwów 29:23 (9:10)

Eurobud: Durasinović, Kukharchyk – Balsam 10, Gadzina 5, Dorsz 1, Mrden 2, Matuszczyk 2, Volovnyk 2, Nestsiaruk 2, Guziewicz 1, Smolinh, Strózik, Vukcević 1, Kozimur 3.

Galiczanka: Poliak M., Saltaniuk, Hemeniuk – Poliak, Diachenko, Shypliak 5, Holinska, Maksymeiko, Markevych 3, Holovko, Prokopiak, Maryniuk 1, Ovharenko 1, Maikut 3, Kolovalova, Kozak 1, Meleketseva, Dmytryshy 4, Poliak T 5.

W drugim meczu na parkiecie zaprezentowały się gospodynie. Mistrzynie Polski zaczęły od piorunującego uderzenia. Już w trzeciej minucie, przy wyniku 3:0, czas dla swojej drużyny wziął Krzysztof Przybylski. Nie zdało się to na wiele, gdyż kolejne bramki rzucały lubinianki, a wynik po stronie przyjezdnych wciąż wskazywał zero. Wynik po stronie Piotrcovii otworzyła Justyna Świerczek dopiero w dziesiątej minucie, przy wyniku 7:0. Zagłębie zdecydowanie przeważało, grało dobrze w obronie i skutecznie w ataku, a na kole świetne zawody rozgrywała Joanna Drabik, a na rozegraniu szalała Kinga Jakubowska. Generalnie zdobywanie bramek przychodziło Miedziowym niezwykle łatwo, co miało odzwierciedlenie w wyniku. Do przerwy Zagłębie miało zdecydowaną przewagę nad rywalkami.

Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał emocji. A jednak… Sztab szkoleniowy miejscowych zaczął rotować składem, a piotrkowianki w niespełna kwadrans zniwelowały straty z dziewięciu do dwóch trafień. Zawodniczki Zagłębia zaliczyły strzelecki impas, co wykorzystały rywalki i w 45. minucie mieliśmy 25:23. Mecz się wyrównał, ale wciąż na prowadzeniu były Miedziowe, które wygrały

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 33:26 (21:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 8, Łabuda 2, Stanisławczyk, Grzyb 2, Kocińska, Hartman 2, Górna 5, Miłek 1, Drabik 6, Galińska 1, Zawistowska 3, Kochaniak – Sala 2, Matieli, Noga, Milojević 1, Gajos.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Drażyk, Klonowska 1, Oreszczuk 4, Trawczyńska 2, Kopertowska, Senderkiewicz 2, Królikowska 5, Jureńczyk 9, Charzyńska, Grobelna, Trbović, Sobecka, Świerczek 4, Waga, Yahchuk, Fesdorf.

JKS swój drugi mecz zaczął zupełnie inaczej niż pierwszy. Dla Piotrcovii pierwsze minuty to był prawdziwy szok. Eurobud w okolicach piętnastej minuty prowadził już różnicą dziesięciu bramek. Do przerwy podopieczne Reidara Moistada prowadziły różnicą sześciu bramek. W drugiej połowie Piotrcovia prezentowała się lepiej, ale JKS zanotował drugą turniejową wygraną.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Eurobud JKS Jarosław 25:29 (12:18)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Klonowska 2, Oreszczuk 1, Trawczyńska , Kopertowska, Senderkiewicz 3, Królikowska 1, Jureńczyk 8, Charzyńska 2, Grobelna, Trbović 2, Sobecka 1, Świerczek 5, Waga, Yahchuk, Fesdorf.

Eurobud: Durasinović, Kukharchyk – Balsam 10, Gadzina 2, Dorsz 1, Mrden 1, Matuszczyk 1, Volovnyk 1, Nestsiaruk 2, Guziewicz , Smolinh 4, Strózik, Vukcević 1, Kozimur 3.

Lubinianki lepiej weszły w mecz, ale z biegiem czasu Galiczanka doprowadziła do remisu. W końcówce pierwszej połowy byliśmy świadkami gry bramka za bramkę. Do przerwy wynik brzmiał 14:14. Cztery pierwsze bramki po przerwie były autorstwa Miedziowych, które od początku drugiej polowy zaczęły budować swoją przewagę. Z minuty na minutę Zagłębie lubinianki zbliżały się do 10-bramkowej przewagi, którą osiągnęły dziesięć minut przed końcem – 25:15. Wysoka wygrana mistrza Polski nad mistrzem Ukrainy stała się faktem. W drugiej połowie defensywa Zagłębia dała sobie rzucić cztery bramki!

MKS Zagłębie Lubin – HC Galiczanka Lwów 34:18 (14:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 8, Łabuda 4, Stanisławczyk, Grzyb 2, Kocińska 1, Hartman 1, Górna 3, Miłek , Drabik 4, Galińska 5, Zawistowska 1, Kochaniak – Sala , Matieli, Noga 1, Milojević 3, Gajos.

Galiczanka: Poliak M., Saltaniuk, Hemeniuk – Poliak 1, Diachenko, Shypliak 2, Holinska, Maksymeiko, Markevych , Holovko, Prokopiak, Maryniuk 2, Ovharenko , Maikut 2, Kolovalova, Kozak , Meleketseva 2, Dmytryshy 4, Poliak T 5.

Wyniki/terminarz:
Sobota 21.08.2021

godz. 10:00 Eurobud JKS Jarosław – HC Galiczanka Lwów 29:23 (9:10)
godz. 12:00 MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:27 (21:12)
godz. 16:00 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław 25:29 (12:18)
godz. 18:00 MKS Zagłębie Lubin – HC Galiczanka Lwów 34:18 (14:14)