-:-

Dodano: 12 września 2021

Wysokie zwycięstwo gości z Lublina

Valentina Nestsiaruk Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Od udanej akcji rozpoczęły przyjezdne (Adrijana Tatar). Wynik po stronie ekipy z Jarosławia otworzyła Lesia Smolinh, która wykończyła również kolejną akcję. Lublinianki odrobiły niewielką stratę, a skutecznymi rzutami, oprócz punktującej już wcześniej Adrijany Tatar, popisała się Marta Gęga.

Niecelne trafienie Katarzyny Kozimur i przechwyt piłki stały się okazją dla gości do wyprowadzenia akcji na trzypunktowe prowadzenie (2:5). Dopiero w 10. minucie spotkania jarosławianki dopisały na swoim koncie kolejną bramkę (3:5). Choć obydwa zespoły grały równo, lublinianki ciągle prowadziły.

Rzuty Sylwii Matuszczyk oraz Aleksandry Dorsz wyrównały stan meczu (7:7). W związku z tym, o przerwę poprosiła trenerka MKS-u – Monika Marzec. Po wznowieniu gry, wyraźnie zmobilizowana drużyna gości odrobiła straty, a gospodyniom coraz trudniej było zatrzymać dobrze funkcjonującą ofensywę zespołu z Lublina.

Pomyłka czarno-niebieskich z 25. minuty rozpoczęła serię błędów. Prowadzenie przyjezdnych szybko wzrosło do pięciopunktowego (9:14). Choć w końcówce pierwszej połowy akcje wykończyły Valentina Nestsiaruk i Magda Balsam, prowadzenie MKS-u utrzymało się (11:15).

Kinga Achruk MKS FunFloor Perła Lublin/PGNiG Superliga Kobiet

Drugą część meczu lepiej rozpoczął zespół gości. Na liście strzelczyń zameldowała się Kinga Achruk, a bramkarka Weronika Gawlik, efektownym podaniem przez całe boisko, umożliwiła koleżance z drużyny sfinalizowanie akcji sam na sam. Jarosławiankom nie pomagały natomiast niecelne rzuty i błędy w podaniach.

W 40. minucie meczu o czas poprosił Reidar Moistad. Gra gospodyń uległa nieznacznej poprawie, ale zatrzymanie rozpędzonych lublinianek okazało się niemożliwe. Górowały w każdym elemencie i kwadrans przed zakończeniem spotkania były lepsze aż o dziewięć trafień. Akcja na 26. bramkę należała do Darii Szynkaruk (17:26).

Czarno-niebieskie wyprowadziły kilka akcji (Joanna Gadzina, Magda Balsam), ale swobodna i tym samym efektowna gra MKS-u przynosiła rezultaty w postaci stale rosnącej przewagi.  Bramka Romany Roszak z ostatnich minut meczu zwiększyła dystans punktowy do dziesięciu oczek (22:33). Lubinianki przypieczętowały zwycięstwo dokładając jeszcze jedną bramkę (24:35).

MVP meczu: Romana Roszak (MKS Lublin)

Wyróżniona w Eurobud JKS: Magda Balsam.

Eurobud JKS Jarosław:  Djurasinović, Kukharchyk – Balsam 7, Gadzina 2, Dorsz 2, Matuszczyk 2, Nestsiaruk 3, Smolinh 3, Vukcevic 1, Kozimur 4, Mrden, Volovnyk, Strózik.

MKS FunFloor Perła Lublin: Gawlik, Wdowiak – Gęga 6, Byzdra 2, Szynkaruk 5, Tatar 7, Anastacio 1, Roszak 9, Achruk 5, Razum, Płomińska, Więckowska, Pietras, Szczepanik, Portasińska, Zagrajek.