Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 września 2020

Wyjątkowa lekcja WF-u z udziałem Miedziowych

Na parkiecie spora grupa ćwiczących uczniów, a na telebimie znani sportowcy lokalni prowadzący wspólny trening, w tym piłkarki ręczne Zagłębia. W takiej oryginalnej lekcji wychowania fizycznego wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Wszystko w ramach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, do którego wspomniana placówka dołączyła już po raz czwarty.

Wspólnie ze szkołami z całej Europy i świata, Szkoła Podstawowa Nr 14 w Lubinie po raz kolejny obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Szkoła do udziału w tym wydarzeniu zaprosiła przedstawicieli rady rodziców oraz lubińskich sportowców, w tym szczypiornistki Zagłębia, Kingę Stanisławczyk i Patrycję Nogę – Udało nam się zorganizować duży telebim, na którym piłkarz Zagłębia Lubin Jewgienij Baszkirow oraz szczypiornistki Patrycja Noga i nasza wychowanka Kinga Stanisławczyk, przedstawiają ćwiczenia dla dzieci nadające się do codziennej aktywności – mówi Monika Ilnicka, wicedyrektor SP nr 14 w Lubinie.

Była to już szósta edycja Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego i czwarta, do której włączyła się lubińska placówka. Z zajęć skorzystali wszyscy obecni dziś uczniowie szkoły, których w sumie jest prawie tysiąc. Dla klas 1-3 przewidziano nieco inny program niż dla klas 4-8.

Same ćwiczenia są stosunkowo łatwe, ale bardzo intensywne. – Wykonujemy je w formie tabaty, czyli przez osiem razy robimy ten sam ruch, 20 sekund ćwiczeń, 10 sekund przerwy i to zapętlamy cztery razy, czyli ćwiczymy non stop przez 16 minut. Jest to bardzo ciężki trening. Po nim dzieciaki będą miały tak nakręcony metabolizm, a ich umysły będą tak ożywione, że na matematyce nie będzie żadnych problemów – tłumaczy Teresa Jasionkowska, wiceprzewodnicząca prezydium rady rodziców SP nr 14 w Lubinie.


.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: