-:-

Dodano: 29 listopada 2021

Wygrana na koniec turnieju

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Arne Senstada wygrała ostatni mecz turnieju towarzyskiego w Madrycie. Polki pewnie pokonały Słowaczki 35:24.

Biało-Czerwone od samego początku nie pozostawiły rywalkom złudzeń, kto w dniu dzisiejszym jest lepszą drużyną. Po raz kolejny w polskim zespole dobrze spisywały się bramkarki, dzięki czemu z minuty na minutę Polki budowały swoją przewagę.

Świetnie również prezentowała się gra naszych rozgrywających z obrotowymi, które wykończyły aż 11 okazji. Nie bez powodu więc Sylwia Matuszczyk została wybrana zawodniczką meczu.

Polki ostatecznie zajęły III miejsce w madryckim turnieju i już w poniedziałek przeniosą się do Llirii, gdzie w piątek rozpoczną Mistrzostwa Świata.

Słowacja – Polska 24:35 (14:19)

Słowacja: Ivanytsia, Medvedova, Oguntoyova – Rebicova, Popovcova 2, Pocsikova 2, Lancz 5, Hudakova 2, Bajciova, Holejova 5, Szarkova, Nemethova 3, Trunkova, Dulinova, Stefanikova 2, Bujnochova, Bizik 3 i Bizikova

Polska: Płaczek, Maliczkiewicz – Zimny 2, Płomińska, Kobylińska 2, Balsam 5, Gęga, Matuszczyk 6, Górna 2, Więckowska, Rosiak 4, Nosek 4, Szarawaga 5, Achruk 3, Roszak i Nocuń 2