Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 września 2019

Wybieramy Zawodniczkę Września

Wybieramy pierwszą w historii Zawodniczkę Miesiąca PGNiG Superligi Kobiet. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło 8 zespołów. Dużo zmian i jeszcze więcej emocji. Rozegraliśmy 11 meczów, w których nie obyło się bez niespodzianek. Zawodniczki rzuciły łącznie 549 bramek.

Nasi eksperci z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i Sportowych Faktów nominowali trzy piłkarki do tytułu Zawodniczki Miesiąca! Partnerem głosowania jest Balticus.

Do tytułu Zawodniczki Września eksperci nominowali Kingę Jakubowską (KPR Gminy Kobierzyce), Aleksandrę Rosiak i Sylwię Matuszczyk (obie MKS Perła Lublin).

TVP Sport – Iwona Niedźwiedź :

Kinga Jakubowska KPR Gminy Kobierzyce – Świetny początek sezonu i bardzo wysoka forma młodziutkiej, bo zaledwie 20-letniej, leworęcznej rozgrywającej KPR-u Kobierzyce. Po trzech seriach dorobek bramkowy Kingi to 23 bramki, co daje bardzo wysoką średnią. Wiele wskazuje na to, że to może być jej sezon i swoją skuteczną grą zapracuje na powołanie do kadry A.

Przegląd Sportowy – Piotr Wesołowski :

Aleksandra Rosiak MKS Perła Lublin – Przedstawicielka MKS Lublin, niepokonanego lidera PGNiG Superligi, która bardzo dobrze spisała się w trzech wrześniowych meczach. Przede wszystkim 22-letnia lewa rozgrywająca błysnęła w ofensywie. Co prawda rzuciła 16 goli, o 9 mniej od czołowej strzelczyni rozgrywek – Kingi Jakubowskiej z KPR Kobierzyce, ale w zespole z Lublina bramki zdobywa więcej zawodniczek. Pochwały zwłaszcza za postawę w trudnym spotkaniu ze Startem w Elblągu. Wielka szkoda, że z powodu kontuzji kolana nie mogła wystąpić w meczach reprezentacji Polski w el. ME 2020 z Wyspami Owczymi i Ukrainą.

Sportowe Fakty – Małgorzata Boluk :

Sylwia Matuszczyk MKS Perła Lublin – Solidne występy kołowej nie są oczywiście nowością, bo markę wyrobiła sobie już na początku seniorskiej kariery w Koszalinie. Niemniej przy szkoleniowcu Robercie Lisie, byłym obrotowym, weszła na wyższy poziom grania. Warto docenić we wrześniu specjalistkę od „czarnej roboty”, która zawsze jest także ogromnym wsparciem w ofensywie. Kiedy rywalki unikają konfrontacji z nią jak ognia, a niemalże każdy kontakt z piłką kończy się rzutem karnym lub bramką, musi być naprawdę dobrze.

To Ty decydujesz, do kogo trafi pierwszy Tytuł Zawodniczki Miesiąca! Weź udział w głosowaniu na naszym facebookuGłosy zbieramy do środy (02.10) do godz. 13:00.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: