Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 31 marca 2023

Wybieramy Zawodniczkę Marca!

Najwyższa pora wybrać najlepszą zawodniczkę minionego miesiąca. Partnerem głosowania kibiców jest Balticus.

Nominowane do tytułu Zawodniczki Marca PGNiG Superligi Kobiet

Trójka ekspertów z WP SportowychFaktów, TVP Sport i Przeglądu Sportowego nominowała po jednej zawodniczce do tytułu Zawodniczki Marca! W głosowaniu kibiców udział biorą: Patricia Matieli (MKS Zagłębie Lubin), Anna Mączka (Młyny Stoisław Koszalin) i Emilia Galińska (MKS Zagłębie Lubin).

WP SportoweFakty – Małgorzata Boluk:

Patricia Matieli MKS Zagłębie Lubin

MKS Zagłębie Lubin rywalizację w grupie mistrzowskiej rozpoczęło… po mistrzowsku. Lubinianki wygrały wszystkie trzy spotkania w czym duża zasługa środkowej Miedziowych. Prezes Witold Kulesza powiedział mi kiedyś w wywiadzie, że Patricia Matieli to jedna z tych zawodniczek, która jest warta każdych pieniędzy i trudno się z tym nie zgodzić. Brazylijka bawi się piłką ręczną, a jej gra to czysta poezja. Jeśli ktoś ma ochotę na odrobinę magii, może sobie obejrzeć z powtórki ostatnie derby Dolnego Śląska, w których zdobyła osiem bramek.

TVP Sport – Maciej Wojs:

Anna Mączka Młyny Stoisław Koszalin

Rozgrywająca Młynów Stoisław Koszalin w trzech marcowych meczach rzuciła aż 26 bramek. Dzięki temu jej zespół wygrał dwa arcyważne ważne i choć na półmetku rywalizacji w grupie spadkowej zajmuje miejsce barażowe, to zmniejszył dystans do wyprzedzających go rywalek. 

Przegląd Sportowy – Piotr Wesołowski:

Emilia Galińska MKS Zagłębie Lubin

Rozgrywająca najlepszego obecnie kobiecego klubu w Polsce od kilku tygodni nie schodzi poniżej wysokiego poziomu. W trzech marcowych meczach w grupie mistrzowskiej pokonała rywalki 15 razy. 30-letnia reprezentantka Polski przyczyniła się do wszystkich trzech zwycięstw „Miedziowych”. Z Galiczanką Lwów odnotowała 5 trafień na 8 rzutów, przeciwko KPR Kobierzyce i Eurobudowi JKS Jarosław dwukrotnie zdobyła po 5 bramek na 6 prób. Stanowi mocny punkt drugiej linii mistrzyń Polski.

Głosowanie kibiców odbywa się na naszym Facebooku! Głosy zbieramy do poniedziałku (03.04.2023) do godz. 13:00.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: