Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 maja 2023

Wybieramy zawodniczkę maja

Ruszyło ostatnie w tym sezonie głosowanie. Kibice na naszym facebooku mogą wybierać najlepszą zawodniczkę maja. Partnerem plebiscytu jest Balticus.

Trójka ekspertów z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i WP SportowychFaktów nominowała po jednej zawodniczce do tytułu Zawodniczki Maja! W głosowaniu kibiców udział biorą: Karolina Kochaniak-Sala (MKS Zagłębie Lubin), Weronika Gawlik (MKS FunFloor Lublin) i Daria Michalak (MKS Zagłębie Lubin).

WP Sportowe Fakty – Małgorzata Boluk:

Karolina Kochaniak-Sala MKS Zagłębie Lubin

Karolina Kochaniak-Sala w maju potwierdziła, że statuetki dla MVP rozgrywek i najlepszej bocznej rozgrywającej powędrowały we właściwe ręce. W każdym z trzech spotkań w PGNiG Superlidze Kobiet odgrywała na parkiecie pierwszoplanową rolę i napędzała swój zespół w ofensywie, a to przecież nie wszystko, bo równie dobrze spisała się też w finałowym pojedynku o Orlen Puchar Polski.

TVP Sport – Maciej Wojs:

Weronika Gawlik MKS FunFloor Lublin

MVP spotkania z Zaglebiem, MVP decydujacego o wicemistrzostwie meczu w Kobierzycach, MVP… maja? Kapitan lubelskiego zespolu na finiszu sezonu imponowala wysoka forma. Bez niej MKS nie wywalczylby srebra.

Przegląd Sportowy – Piotr Wesołowski:

Daria Michalak MKS Zagłębie Lubin

Lewoskrzydłowa mistrzyń Polski w trzech majowych meczach zdobyła łącznie 14 bramek – 6 goli na 8 rzutów w starciu z ekipą Eurobud JKS Jarosław, 3 na 5 w Lublinie z MKS FunFloor Lublin oraz 5 na 6 w wieńczącym sezon meczu z Piotrcovią. Lecz w piłce ręcznej liczy się nie tylko skuteczność w ataku, ale też postawa w obronie. Zagłębie zakończyło rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet bez porażki, a Daria Michalak popisywała się wieloma efektownymi akcjami. Ekwilibrystyczne trafienie w końcówce spotkania z piotrkowiankami – po podaniu przez całe boisko od bramkarki Barbary Zimy – można oglądać w nieskończoność. Nagroda należy się za maj i… cały sezon.       

Głosowanie kibiców odbywa się na naszym facebooku! Głosy zbieramy do czwartku (25.05.2023) do godz. 15:00.

Nagrodą dla Zawodniczki Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze Kobiet zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: