Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 kwietnia 2020

Wpierali zawodników na trybunach, dziś sami potrzebują wsparcia.

Lubińscy seniorzy, w ramach akcji „Zostań w  domu – pomagamy po kryjomu”, otrzymali dziś paczki z zakupami od szczypiornistów MKS Zagłębie Lubin S.A.

Victoria Belmas Metraco Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

„Zostań w   domu – pomagamy po kryjomu” – pod takim hasłem w   Lubinie działa wolontariat, zainicjowany przez władze miasta. Jego uczestnicy pomagają swoim starszym sąsiadom w   załatwianiu codziennych spraw w   czasie epidemii i  wprowadzonych przez rząd obostrzeń – – Samych osób 70+ jest w Lubinie ponad 11 tysięcy. Chcemy do nich dotrzeć i pokazać, że nie są sami. Pomożemy każdemu, kto zadzwoni, nie tylko z zakupami, ale chociażby w wyjściu z psem. Musimy w tym czasie pokazać, że jesteśmy solidarni – mówił na początku akcji prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Tomasz Pietruszko MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga

Do akcji włączyli się zawodnicy i  zawodniczki Zagłębia Lubin. Przedstawiciel drużyn męskiej – Tomasz Pietruszko i żeńskiej – Victoria Belmas najpierw zakupili niezbędne artykuły, a następnie dostarczyli wcześniej przegotowane paczki pod wskazane adresy. Z pomocy Miedziowych skorzystali między innymi seniorzy, którzy w trakcie sezonu wspierali drużyny piłki ręcznej Zagłębia z wysokości trybun hali RCS – Dziś to my chętnie pomagamy naszym kibicom, szczególnie tym, którzy ze względu na swój wiek są w grupie ryzyka. Wszyscy wierzymy, że nowy sezon rozpocznie się normalnie i znów będziemy mogli zobaczyć się w hali, jako jedna wielka, sportowa rodzina – mówi Victoria Belmas, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

– Cieszę się, że klub o mnie pamięta i że organizuje tego typu ważne akcję. Kiedy zobaczyłem naszą zawodniczkę, Victorię uśmiech od razu pojawił mi się na twarzy. Mam nadzieję, że sytuacja pozwoli, żebyśmy w nowym sezonie zobaczyli się na hali. Dziękuję Zagłębiu, naszemu miastu i wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję pomocy dla seniorów – mówi pan Leszek.

Lubiński klub od początku epidemii aktywnie włączył się do różnego rodzaju akcji społecznych. Oprócz „Zostań w   domu – pomagamy po kryjomu”, Miedziowi zainicjowali także challenge, który ma na celu zbiórkę funduszy dla Pogotowia Ratunkowego. Lubinianie wspierają również akcję #ZOSTAŃwDomu, której jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Dzisiejsza akcja Miedziowych odbyła się przy współpracy Miasta Lubin, a także pozostałych sponsorów Zagłębia, KGHM Polska Miedź S.A. i Koleje Dolnośląskie S.A.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami, mogą zgłaszać się pod nr 537 838 273 lub 537 808 264.
Natomiast lubinianie, którzy potrzebują pomocnej dłoni, mogą dzwonić pod numery: 537 343 510, 537 838 273, 537 808 264.
Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są w godzinach 9-14.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: