-:-

Dodano: 21 maja 2015

Wielka radość w Szczecinie. Pogoń Baltica z brązem!

Pogoń Baltica Szczecin na najniższym stopniu podium PGNiG Superligi kobiet! Podopieczne Adriana Struzika pokonały w Elblągu Start 36:28 (19:15) i tym samym zwyciężyły w serii play-off 3:1. Radość szczecinianek z wywalczenia brązowego medalu mistrzostw Polski była ogromna!

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które objęły prowadzenie 2:0. Elblążanki pierwszego gola zdobyły dopiero w 5 minucie, po rzucie Sylwii Lisewskiej. Od tego czasu gra toczyła się 'bramka za bramkę’, do stanu 4:5. Wtedy gospodynie w ciągu kolejnych sześciu minut straciły aż pięć goli, a rzuciły tylko dwa. Tablica wyników wskazywała 6:10 i o czas poprosił Antoni Parecki. Do końca pierwszej połowy drużyny trafiały do siatki naprzemiennie i na przerwę schodziły przy stanie 15:19.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Startu miały szanse na zniwelowanie strat, albowiem sędziowie odesłali na ławkę kar najpierw Aleksandrę Zimny, a półtora minuty później Monikę Stachowską. Na wysokości zadania stanęła jednak bramkarka Pogoni Sołomija Szywerska, która najpierw obroniła rzut karny, a w kolejnych akcjach co rusz zatrzymywała ataki miejscowych.

Po przerwie na żądanie elblążanki rzuciły się do odrabiania strat i po golu Kingi Grzyb, doszły rywalki na trzy bramki. Podopieczne Adriana Struzika na więcej jednak nie pozwoliły. Gra 'gol za gol’ trwała do 47. minuty (23:27).

EKS mógł mieć jeszcze nadzieje na korzystne rozstrzygnięcie, jednak obrona Portowych była tego wieczoru zbyt mocna. Podopieczne Antoniego Pareckiego miały ogromne problemy z zatrzymaniem szczególnie skrzydłowych rywalek, które co rusz trafiały do elbląskiej siatki. Ostatecznie Pogoń wygrała 36:28 i sięgnęła po brąz PGNiG Superligi.

START ELBLĄG – POGOŃ BALTICA SZCZECIN 28:36 (15:19)

Start: Kędzierska, Sielicka – Sądej 7, Kołodziejska 4, Aleksandrowicz 4, Waga 3, Lisewska 3, Grzyb 3, Wolska 2, Cekała 1, Jędrzejczyk 1, Mielczewska, Żakowska, Szopińska.

Pogoń: Szywerska, Płaczek – Królikowska 9, Cebula 8, Zawistowska 6, Stasiak 4, Głowińska 3, Zimny 3, Stachowska 1, Kochaniak 1, Yashchuk 1, Huczko, Sabała, Noga, Jurczyk, Koprowska.

Źródło: ZPRP / portel.pl