Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
5
G
0
4
M
3
9
S
3
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 18 maja 2018

Wielka koronacja w Lublinie!

W spotkaniu ostatniej kolejki sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne MKS Perły Lublin przegrały we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin, 25:27. Wynik nie decydował jednak o pozycjach zespołów na koniec rozgrywek. Po meczu gospodynie uhonorowane zostały złotymi medalami, natomiast przyjezdne otrzymały srebrne krążki za wicemistrzostwo kraju.

O zwycięstwie przyjezdnych zadecydowały tylko dwie bramki, choć ich prowadzenie zaznaczyło się już w pierwszych minutach spotkania. Dla zawodniczek wynik ten nie miał większego znaczenia w kontekście rozstrzygnięć kończącego się już sezonu. MKS Perła już wcześniej zagwarantowała sobie mistrzostwo kraju. Podopieczne Roberta Lisa zanotowały najlepszy sezon w historii klubu, sięgając po potrójną koronę.

Sytuacja nie oznaczała jednak, że któraś z drużyn nie podejdzie do rywalizacji w Lublinie w pełni skoncentrowana. Spotkania na linii Lublin – Lubin od zawsze ściągały wzrok wielu kibiców. Nie inaczej było i tym razem, choć gospodynie nie narzuciły własnych warunków. Metraco Zagłębie spokojnie kroczyło po wygraną.

Zdobyte przez lubinianki punkty pozwoliły w jeszcze lepszych nastrojach odebrać srebrne medale. Jeszcze większa euforia towarzyszyła gospodyniom. Zespół Roberta Lisa odebrał z rąk Andrzej Kraśnickiego, prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, złote medale oraz puchar za tytuł mistrza kraju.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (12:16)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: