-:-

Dodano: 28 sierpnia 2020

Ważne zwycięstwo przed ligą! Ruch wygrał z Jarosławiem

KPR Ruch Chorzów pokonał Eurobud JKS Jarosław 32:30 w drugim czwartkowym sparingu w hali MORiS. W pierwszym sparingu „Niebieskie” wysoko pokonały AZS AWF Warszawa 46:24.

Sparing KPR Ruch Chorzów z Eurobud JKS Jarosław

„Niebieskie” rozpoczęły mecz w imponującym stylu. Wychodziło im wszystko. Już po 2,5 min prowadziły 4:1, m.in. po dwóch golach Żanety Lipok. Wynik podwyższyła Agnieszka Piotrkowska, a trener przyjezdnych poprosił o czas.

Przez kilkanaście minut Ruch utrzymywał dwu-, trzybramkową przewagę (9:6, 11:8, 12:9), ale Eurobud stopniowo się zbliżał, by w końcu doprowadzić do wyrównania (13:13). Piękną wkrętką Natalia Stokowiec odzyskała prowadzenie dla drużyny, ale po 30 minutach o jedną bramkę lepsze były zawodniczki z Jarosławia.

W drugiej połowie zawodniczki gości zdobyły dwa gole i zaczęły niebezpiecznie odjeżdżać. Sygnał do odrabiania strat dała Aleksandra Sójka, a Katarzyna Masłowska podejmowała szybkie i właściwe decyzje, gdy Eurobud grał bez bramkarki. Dwa rzuty na pustą bramkę i dwa gole. Za moment to samo zrobiła Stokowiec i w 38. minucie był remis (20:20).

Później do głosu doszła najlepsza na boisku Karolina Jasinowska (aż 10 goli w meczu). Środkowa „Niebieskich” zdobyła trzy bramki z rzędu, wyprowadzając Ruch na 23:21. Zespół z Podkarpacia podniósł się po chwilowym kryzysie i oglądaliśmy od tego momentu wymianę ciosów.

Bramkę zdobyła nawet… Wiktoria Bednarek, bramkarka (28:27 po jej rzucie przez całe boisko), jednak Eurobud odpowiedział dwukrotnie. W kluczowym momencie Kasia Masłowska dwukrotnie wykorzystała rzut karny. Ruch prowadził 31:30 i miał piłkę. Kropkę nad „i” postawiła Ola Sójka, sprytnym rzutem z biodra ustalając wynik spotkania na 32:30.

To był ważny mecz pod względem mentalnym. Drużyna Ruchu po raz ostatni w okresie przygotowawczym grała z rywalem PGNiG Superligi Kobiet. Udana próba generalna zawsze dodaje pewności siebie. 2 września Ruch zmierzy się jeszcze na wyjeździe z I-ligowym MTS-em Żory.

KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 32:30 (16:17)