Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 14 listopada 2016

Walkower dla Metraco Zagłębia!

2016.09.11 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet sezon 2016/2017 Metraco Zaglebie Lubin - Pogon Baltica Szczecin N/Z Malgorzata Buklarewicz Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus  2016.09.11 Lubin Handball PGNiG Superliga women season 2016/2017 Metraco Zaglebie Lubin - Pogon Baltica Szczecin Malgorzata Buklarewicz Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

W związku z nieprzestrzeganiem przepisu co do liczby zawodniczek spoza Unii Europejskiej Komisarz Ligi Związku Piłki Ręcznej w Polsce podtrzymał decyzję o przyznaniu walkowera zespołowi Metraco Zagłębia Lubin za mecz 2. kolejki przeciwko Pogoni Baltica Szczecin.

Spotkanie Miedziowych z Pogonią odbyło się 11 września i zakończyło się zwycięstwem szczecinianek, 30:24. Według regulaminu rozgrywek w składzie zespołu mogą znaleźć się maksymalnie trzy zawodniczki spoza Unii Europejskiej. W związku z nieprzestrzeganiem przepisu, którego dopuścił się szczeciński klub, Komisarz Ligi zmuszony był zweryfikować wynik meczu na 10:0 dla Zagłębia Lubin. W protokole znalazły się bowiem Brazylijki: Moniky Bancilion, Ligia Costa da Silva, Barbara Brocardo Buratto oraz Białorusinka Hanna Yashchuk.

W związku z powyższym podopieczne Bożeny Karkut mają na swoim koncie szesnaście punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Jednocześnie Pogoń Baltica straci swoją pozycję na rzecz właśnie Zagłębia Lubin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: