Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 4 marca 2017

Walka o cenne punkty

Spotkania w Lubinie oraz Koszalinie zakończą 20. kolejkę PGNiG Superligi kobiet. W pierwszym przypadku Metraco Zagłębie gościć będą Piotrcovię Piotrków Tryb., natomiast Energa AZS podejmie aktualne mistrzynie Polski, MKS Selgros Lublin.

20. kolejka / 05.03.2017 / godz. 16:00

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

Podopieczne Bożeny Karkut notują przyzwoitą końcówkę rundy zasadniczej. Co najważniejsze, wciąż mają szansę na ukończenie jej na drugiej pozycji. Warunkiem, który musi zostać spełniony są zwycięstwa w każdym kolejnym spotkaniu oraz strata punktów przez zespoły z Gdyni oraz Elbląga. Pierwszym krokiem powinno być jednak sięgnięcie po komplet w spotkaniu z Piotrcovią.

Goście sobotniego meczu to ósmy zespół tabeli, który walczyć będzie o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet. Zawodniczki prowadzone przez Rafała Przybylskiego w ostatnim czasie spisują się jednak dobrze, a dzięki dwóm zwycięstwom znacznie poprawiły swoją sytuację i uciekły z najniższych pozycji. W listopadzie piotrkowianki udowodniły, że są w stanie sprawić Miedziowym problemy, przegrywając tylko jedną bramką. Tym razem chciałyby pójść nieco dalej i zdobyć chociaż punkt.

20. kolejka / 05.03.2017 / godz. 17:00
energa

ENERGA AZS
KOSZALIN

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

Mistrzynie Polski pojadą do Koszalina, by zmierzyć się z miejscową Energą AZS. Lublinianki, pod wodzą Nevena Hrupeca, prezentują się coraz lepiej i aktualnie są zespołem, który stracił najmniej bramek spośród wszystkich drużyn PGNiG Superligi kobiet. Powtórzenie dobrej postawy w defensywie niewątpliwie pomoże w niedzielę, by nie doprowadzić do nerwowej końcówki, która miała miejsce w niedawnym spotkaniu obu zespołów w ramach PGNiG Pucharu Polski.

Akademiczki stoją więc przed trudnym zadaniem, jednak nie zamierzają poddać się przed pierwszym gwizdkiem sędziów. Gospodynie będą walczyć o przedłużenie bardzo dobrej serii, czyli czterech ostatnich ligowych zwycięstw. Koszalinianki mają również w głowach pojedynek z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk, który ma jeszcze szansę na miejsce w czołowej szóstce. Zespół Anity Unijat chciałby uniknąć gry w grupie walczącej o utrzymanie, stąd zdobycie jakichkolwiek punktów będzie krokiem do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: