-:-

Dodano: 3 stycznia 2020

W nowym roku MKS Perła Lublin nadal niepokonany!

MKS Perła w 11. serii spotkań PGNiG Superligi kobiet pokonał MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5).

Powrót na ligowe parkiety okazał się zwycięski dla Mistrzyń Polski, ale styl pozostawił sporo do życzenia. Pierwsza bramkę w nowym roku zdobyła Dagmara Nocuń. W kolejnych minutach wydawało się, że przewaga lublinianek będzie tylko rosła. W 12 minucie wynik brzmiał 5 do 1. Jednak od tego momentu biało – zielone przez przeszło 11 minut nie były w stanie zdobyć bramki. Na szczęście równie nieskuteczne były piotrkowianki, a w bramce MKS dobrze spisywała się Weronika Gawlik. W końcówce pierwszej połowy nastąpiło przełamanie i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 9:5 dla Perły.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie w niewielkim stopniu. Co prawda podopieczne trenera Lisa były skuteczniejsze, ale spotkanie stało na niskim poziomie, a błędy mnożyły się z obu stron. Do pozytywów należy zaliczyć premierowe trafienie debiutantki Dominiki Więckowskiej oraz zakończenie meczu bez kolejnych kontuzji. MVP spotkania została po raz pierwszy w sezonie wybrana Karolina Kochaniak.

Powiedziały po meczu:

Joanna Gadzina:
Mecz po dosyć długiej przerwie. Cieszy zwycięstwo przed własną publicznością i kolejne punkty. Chcemy złapać dobrą formę i podtrzymać ją w kolejnych spotkaniach.

Karolina Kochaniak:
Cieszę się, że mogłam pomóc zespołowi po kontuzji. Najważniejsze dzisiejszego dnia jest zwycięstwo i punkty w walce o mistrzostwo Polski. Przed nami bardzo krótki odpoczynek, bo już w niedzielę czeka nas bardzo ciężki mecz w pucharze EHF.

Sylwia Matuszczyk:
Widać, że z każdym meczem będziemy grać co raz lepiej. Niestety prześladują nas liczne kontuzje co nie ułatwia w grze co kilka dni. Przed nami bardzo ciężki mecz w Pucharze EHF. Liczymy na doping naszych kibiców.