-:-

Dodano: 20 lutego 2022

Twierdza Jarosław obroniona – trzy punkty dla Eurobudu JKS

Magda Balsam Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Choć jarosławiankom w początkowej fazie meczu przytrafiła się seria niecelnych rzutów, sytuację udało się opanować w niecałe 10. minut. Szczególną rolę w zbudowaniu przewagi (7:4) odegrała skrzydłowa Joanna Gadzina oraz zawodniczki grające w defensywnie – obrotowa Sylwia Matuszczyk i bramkarka Weronika Kordowiecka. Chociaż Koszalinianki goniły wynik, ich gra również mogła się podobać. Rzuty zawodniczek wyprowadzanych na tzw. „czystą pozycję” czy szczelna linia obrony wskazywały na to, że o każdą bramkę walczyć będą do ostatniej sekundy.

Wraz z upływającym do końca pierwszej połowy czasem, Joanna Gadzina i Sylwia Matuszczyk powiększały swój dorobek bramkowy. W 23. minucie o przerwę poprosił trener przyjezdnych Waldemar Szafulski, ponieważ sytuacja wyglądała dla jego zespołu nieco gorzej niż jeszcze kilka minut wcześniej (11:5). Rady szkoleniowca przełożyły się na zbudowanie akcji i finalne jej wykończenie przez Annę Mączkę. Odpowiedziała rozgrywająca czarno-niebieskich Valentina Nestsiaruk.

Końcówkę pierwszej połowy jarosławianki rozegrały niemalże bezbłędnie. Widowiskową obroną akcji „sam na sam” popisała się Weronika Kordowiecka, a celne rzuty oddały Katarzyna Kozimur, Valentina Nestsiaruk i Magda Balsam. Zespoły zeszły na przerwę przy stanie 15:9.

Druga część meczu rozpoczęła się od błędów w podaniach zespołu z Koszalina i bramkarskich popisów Jeleny Djurasinović, która w ciągu dwóch minut dwukrotnie „zamurowała” bramkę przy rzutach karnych. Przewaga czarno-niebieskich z minuty na minutę rosła (21:12), jednak z boiska, za sprawą trzeciej dwuminutowej kary, na stałe zeszła Katarzyna Kozimur. Jej miejsce zajęła Sandra Guziewicz, która chwilę później trafiła w światło bramki. Na listę strzelczyń wpisały się również Natalia Volovnyk i Ivona Mrden.

Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem zwycięzca meczu 18. serii był już znany. Jarosławianki prowadziły aż dziesięcioma bramkami (26:16). Mecz zakończył się wynikiem 29:17.

Najlepszą zawodniczką spotkania wg. głosowania w aplikacji PGNiG Superliga została Joanna Gadzina. Wyróżniono również Gabrielę Haric.

Eurobud JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin 29:17 (15:9)

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 3, Mrden 2, Kozimur 1, Guziewicz 2, Nestsiaruk 3, Gadzina 6, Balsam 4, Volovnyk 2, Matuszczyk 6 , Vukcevic.

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzienica, Zimny – Kurdzielewicz 1, Mączka 3, Haric 4, Mokrzka 3, Żukowska 1, Lipok 1, Rycharska 4, Borysławska, Mazurek, Zaleśny, Somionka.