Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 marca 2021

Trzy punkty zostają w Lublinie

Wygraną 29:24 MKS Perła Lublin zakończył się mecz 18. serii PGNiG Superligi Kobiet, w którym rywalem Mistrzyń Polski był EKS Start Elbląg.

Jaqueline Anastacio MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet

– Chcemy zdobyć kolejne, bardzo cenne dla nas punkty – mówiła stanowczo przed sobotnim meczem nasza kapitan, Weronika Gawlik.

Spotkanie rozpoczęło się od gola przyjezdnych, ale po niespełna czterech minutach było już 3:1 dla biało-zielonych. Po dobrym początku pojawiło się jednak zacięcie w ataku, a Start najpierw wyrównał, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Na tym etapie meczu to właśnie wynik remisowy najczęściej widzieliśmy na tablicy. Ponownie dwubramkową zaliczkę (9:7) udało się wypracować w minucie 17., a na listę strzelczyń wpisała się Joanna Szarawaga. Kilka chwil później gospodynie wygrywały już różnicą czterech trafień. Ostatecznie natomiast do szatni drużyny schodziły przy wyniku 13:9.

Po powrocie na parkiet elblążanki robiły wszystko, by odrobić straty. W 38. minucie rzuciły na kontakt i było już tylko 16:15. Kolejną zawodniczką, która trafiła do siatki była Aleksandra Rosiak. Mimo to dwie minuty później Start dopiął swego i doprowadził do remisu, ale na to trafienie natychmiast odpowiedziała Joanna Szarawaga.

Ostatni kwadrans zaczął się przy wyniku 21:18. W kolejnych minutach MKS w większości nie pozwalał rywalkom zbliżyć się na mniej niż trzy bramki. W końcówce natomiast jeszcze bardziej podkręcił tempo, by ostatecznie pokonać zespół z Elbląga 29:24.

MKS Perła Lublin – EKS Start Elbląg 29:24 (13:9)

MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Szarawaga 5, Nocuń 5, Rosiak 4, Gęga 4, Królikowska 2, Nosek 2, Gadzina 2, Balsam 1, Vinyukova 1, Więckowska 1, Tatar 1, Achruk 1, Anastacio. Kary: 12 min. Trener: Monika Marzec.

EKS Start: Kepesidou, Pająk – Świerczek 9, Shupyk 6, Szczepanik 5, Choromańska 2, Stapurewicz 2, Waga, boijcic, Cygan, Agovic, Rancic. Kary: 10 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

Sędziowali: Andrzej Kierczak, Tomasz Wrona.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: