-:-

Dodano: 8 maja 2021

Trzy punkty zostają w Jarosławiu

Valentina Nestsiaruk Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Wynik spotkania otworzyła obrotowa ekipy gospodyń – Sylwia Matuszczyk. Natychmiastową odpowiedzią popisała się Sylwia Klonowska. Do 7. minuty gra toczyła się punkt za punkt. Po faulu Julii Pietras i celnie wykonanym rzucie karnym, przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie (2:4).

W 11. minucie, po wykorzystanej kontrze Martyny Żukowskiej, czarno-niebieskie doprowadziły do remisu (6:6), co dało impuls do narzucenia swojego tempa gry. Wykorzystując błędy przeciwniczek, jarosławianki wyprowadziły najpierw dwie punktowe akcje na 9:7, a po przerwie (przy stanie 12:9), o którą poprosił szkoleniowiec Piotrcovii Krzysztof Przybylski, przewaga wzrosła aż do czterech oczek. Piotrkowiankom nie udało się dogonić rozpędzonych gospodyń. Choć punktowały, drużyna z Jarosławia kontrolowała wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy prowadzenie czarno-niebieskich wzrosło do pięciu bramek. Przy takiej przewadze obydwie drużyny zeszły do szatni (21:16).

Drugą połowę od celnego rzutu zaczęła Martyna Żukowska (22:16), a gra drużyny z Jarosławia była tak skuteczna jak w pierwszej połowie. Piotrkowianki dopiero w 42. minucie zmniejszyły przewagę do czterech bramek (27:23), co skutkowało przerwą na prośbę Reidara Moistada. Czas zadziałał na korzyść gospodyń, które nie dając wybić się z rytmu, powróciły do sześciopunktowego prowadzenia.

W 50. minucie Piotrkowianki znów zbliżyły się do czterech bramek, a minutę później do trzech. Skuteczność czarno-niebieskich spadała wraz z upływającym czasem, a przyjezdne stanęły przed szansą na odrobienie strat. Półtorej minuty przed zakończeniem spotkania, Magdalena Drażyk zapisała na koncie zespołu z Piotrkowa kontaktową, 32. bramkę. Ostatni rzut Martyny Żukowskiej przypieczętował jednak zwycięstwo zespołu z Podkarpacia (34:32).