Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 kwietnia 2021

Trzy punkty dla Lublina

W zaległym meczu 20. serii PGNiG Superligi Kobiet zespół MKS Perła Lublin pokonał KPR Ruch Chorzów 28:24.

– Chcemy rozegrać kolejny dobry mecz. Każde spotkanie ma dla nas ogromną wartość – mówiła przed środową potyczką nasza kołowa, Andrijana Tatar.

Premierowe momenty spotkania należały do przyjezdnych, które po niespełna pięciu minutach prowadziły 3:2. Na remis trafiła nieco później Magda Balsam, pewnie wykorzystując rzut karny. Od tego momentu to gospodynie częściej miały zaliczkę, ale nie była ona większa niż dwa trafienia. Na trzy bramki udało się odskoczyć w 23. minucie. Spora w tym zasługa Pauliny Wdowiak, która bardzo dobrze prezentowała się w bramce. Mimo to na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, chorzowianki trafiły na 11:11. Na przerwę zeszliśmy zaś przy wyniku 13:13.

Po powrocie na parkiet przebieg meczu się nie zmienił. Gospodynie wypracowały sobie niewielką przewagę, Ruch dążył do odrabiania strat. W 41. minucie po raz pierwszy w meczu gospodynie prowadziły +4, a na 21:17 trafiła Magda Balsam. Na osiem minut przed końcem Ruch zbliżył się co prawda na trzy trafienia, ale nie wpłynęło to na ostateczny rozrachunek. Spotkanie zakończyło się bowiem naszą wygraną 28:24.

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 28:24 (13:13)

MKS Perła: Wdowiak, Gawlik, Razum – Balsam 6, Rosiak 4, Anastacio 3, Achruk 3, Królikowska 2, Tatar 2, Nocuń 2, Nosek 2, Gadzina 2, Więckowska 1. Kary: 14 min. Trener: Monika Marzec.

KPR Ruch: Chojnacka, Gryczewska – Jasinowska 7, Wilczek 6, Kolonko 3, Doktorczyk 2, Sójka 2, Stokowiec 2, Polańska 1, Jaroszewska 1. Kary: 8 min. Trener: Vit Teleky.

Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka.

Czerwone kartki: Magda Balsam (57. min.).


Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: